Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám köldöksérv műtét...

A kutyám köldöksérv műtét utáni varratkiszedése meddig húzható időben úgy, hogy probléma mentes legyen? Autó hiányában ez pont egy hónap a műtét után és aggódom, hogy begyullad vagy más probléma adódik.

Figyelt kérdés
2012. febr. 9. 15:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a dokit, hogy mennyi idő múlva lehet eltávolítani a varratokat, és szedd ki te otthon neki.
2012. febr. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az én kutyusomnak képtelenség otthon kiszedni a varratokat. Doki 10 napot mondott, de mire bejutunk hozzá már 30 nap lesz.:( Ez nagyon nagy gond?
2012. febr. 9. 15:56
 3/8 anonim ***** válasza:
azért az már tényleg túl sok idő... próbálj kölcsönkérni autót, de ennyi ideig nem lehet bennhagyni.
2012. febr. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Általában a tizedik nap után már maguknak szedegetik kifelé. Már sok ivartalanított kutyus járt nálam, de egyiknek sem kellett még varratot szednem. Max. 1-2 szálat hagytak nekem, de ha tovább várok biztos azt is kinyallintották volna. Nálunk kóbor macskákat is szoktak csapdázni, ahogy magukhoz térnek, visszaengedik őket. Ők is maguknak szedik ki.
2012. febr. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Akiteki ***** válasza:
53%

A később kiszedéstől semmi baja nem lesz, csak előbb nem szabad.

De ha már elég laza, otthon is elvághatod egy kisollóval és kiszedheted. Én egyszer a saját fogműtétem varratát is kiszedtem, mert mondtam az orvosnak, hogy nem tudok visszamenni, mert elutazunk. Semmi baj, akkor vegyen elő egy kisollót és vágja el, húzza ki.

A begyógyult seb varrata nem gyullad be.

2012. febr. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az én kutyim olyan virgonc, hogy képtelenek vagyunk kiszedni a varratokat, de olyan jó kutyi, hogy nem szedi ki magának. Többen ígértek segítséget csak nem jött össze:( Marad, hogy Hétfőre bérelek egy autót:(Ez nagyon költséges, de legalább tuti.:( Megnyugodtam, hogy a 30. nap még nem jelent valószínűleg komoly gondot:)
2012. febr. 10. 08:43
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne várj 30 napot, igenis baj, ha tovább bennmarad!!
2012. febr. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sikeresen ki lettek szedve a varratok!:)) 30 napnál semmi baj nem lett, de azért már pont ideje volt.:))Köszönöm a tanácsaitokat!:))
2012. febr. 13. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!