Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Igaz az, hogy a suzuki ignis-e...

Igaz az, hogy a suzuki ignis-ekbe maruti motor van?

Figyelt kérdés
2009. dec. 11. 13:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Hehe ezt meg kitől hallottad?

Nekem az ignis előtt marutim volt, de valahogy nem hasonlít a két motor egymásra. Már csak henger űrtartalomban és teljesítményben is a duplája az ignis motor a marutiénak.

2009. dec. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam hogy kamu, ezt olyan mesélte aki autószerelőnek mondja magát, én sem hiszen el gondoltam megkérdezem a többséget.
2009. dec. 11. 13:19
 3/10 anonim ***** válasza:
BAROMSÁG!!!!
2009. dec. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Maruti 3 hengeres és 800 cm3.

Ilyen motor nincs igniszben.

2009. dec. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Szia, nem igaz... autószaki vagyok, a válaszomat eszerint vedd.


A maruti motor elég vicces lenne ahogy erőlködne az Ignisben... üdvözlöm azt a valakit, aki ezt lükeséget mondta neked...

2009. dec. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
8%
Hogyan lenne már :DDD mind2 autó egy gönc de azért az ignis jobb
2009. dec. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Tényleg hülyeség és nem tudom megmondani hány éve gyártanak Ignist, de szerintem Marutit már nagyon régen nem. 1,3-nál kisebb motort biztos hogy nem tesznek abba a kaszniba, talán van 1,5-ös mint a swiftbe és 1,3-as diesel.
2009. dec. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Ez aranyos!

Viszont ki kell, hogy álljak a kis Marutik mellett:) mert nekem már 6. éve az van, és egyszerüen szeretem! Mitöbb, már 3x el is akarták lopni! :)

Viszont azt is bevallom, hogy amikor a M0-on közlekedek vele és lejtőnek épp csak elérem a 100-at, akkor igen irigykedve nézem még az Igniszeket is! :)

2009. dec. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
A Magyar Suzuki Corporation motorok gyártásával nem foglalkozik, az összes Suzuki motor japán gyártmány. Ez nem zárja ki azt, hogy egy-egy alkatrészt a Suzuki 100%-os tulajdonában lévő indiai Maruti cég gyártsa. Ettől a motor azonban még japán. És hogy ezek a 16 szelepes komputer vezérléssel változó szelepnyilású (VVT) motorok (az első ilyen motort a Toyota Yarisba építették, mely elnyerte a 2000. év legjobb motorja címet) mennyire jók, az megtapasztalhatod a www.jwrc.com weboldalon (junior rally világbajnokság honlapja). Abból ui. láthatod, hogy az első hat helyezett között négy ("kvázi") magyar gyártmányú Suzuki Ignis van. Ez egy nagyon kiváló hajtómű (bár a magyar kasznija is olyan jó lenne), melyet a világbajnokságon is igazol (ifi világbajnokság, de világbajnokság). Az emberek Maruti alatt a Suzuki Alto II. indiai összeszereléső 800 ccm-es aranyos kisautóját értik. Nekem ilyenem nem volt, de vezettem és tetszett, holott komolyabb autóhoz vagyok szokva (Ford Focus 1,8 Trend). Szóval a hír kacsa, de azért az Ignisedben lehetnek indiai alkatrészek. Mint ahogy kevesen tudják, hogy az európai gyógyszeripart ellátó hatóanyagok 70%-át is Indiában gyártják. És ezek a gyógyszerek attól még angol, svéd, francia, sőt, magyar gyártmányúak és kiválóak. Még egyszer: A maruti egy gyár és nem egy autótípus. A gyár bedolgozhat az anyavállalatának, de ettől az nem lesz indiai, mint ahogy az Ignisbe magyarok gyártják a kasztnit, a műszerfalat, de ettől sem lesz magyar az Ignis. Szerintem nagyon örülj az Ignisednek, mert pazar kis autód van!
2009. dec. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nincs Igniszem csak érdeklődtem. :))
2009. dec. 22. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!