Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autók rendszáma alapján...

Az autók rendszáma alapján megállapítható, hogy azt mikor helyezték forgalomba?

Figyelt kérdés
Èn egy EVD rendszámú Suzukival karcolom az utakat, de ha látok egy ERE rendszámú ugyanolyan színü ès típusú Suzukit az azt jelenti, hogy azt hamarabb helyztèk forgalomba mint az èn kocsim? Illetve, hogy lehetsèges az, hogy egy Ladán L kezdèsü rendszám legyen? Mèg 1 kèrdès: Láttam nem règ egy tesztautót amin a règi magyar zászlós rendszám volt, ezek szerint vissza vezettèk azt?

2014. febr. 25. 11:03
 1/7 anonim ***** válasza:
a tesztautón P-s rendszám volt(próba) amit még az EU-ba való lépés előtt vásárolt a gazdája, a Ladát pedig behozták az országba pl Ukrajnából és ezért L-es és igen a másik Suzukit hamarabb helyezték forgalomba, de ez függ attól is hogy hol (Budapest vagy Debrecen teljesen más) de nem jelenti azt hogy öregebb autó lenne, mint a tied, lehet hogy csak pár hónap különbség van
2014. febr. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A rendszám csak azt jelenti, hogy magyarországon mikor helyezték forgalomba, vannak L meg M rendszámú régebbi autók is, azok külföldről behozottak.
2014. febr. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 szelepke ***** válasza:
És/vagy lelopták a rendszámát.
2014. febr. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szelepke!:


Ha lelopják illetve elhagyják a rendszámát akkor nem ugyanazt a rendszámot kapja meg?

2014. febr. 25. 13:59
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha elhagyják akkor egy alkalommal azt pótolják(az elhagyottat), azonban ha ellopják mind2-t akkor természetesen újat kap az autó. Általában ha lopják akkor mind2-t elviszik!
2014. febr. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Magyarországi 1. forgalmoba helyezésű autóknál lehet kb tudni az évjáratot.

pl JXT nekem 2005.09 volt. Az új KXT már 2007.09.

Sacc per ami K val kezd, és itthoni autó, az olyan 2007.01-től. 2008.1 ig kb, de ez sem igaz, mert van amikor több vagy kevesebb autót helyeztek forgalmoba, illetve ott vannak a pótolt rendszámot,kintről hozott kocsik

2014. febr. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem volt olyan magyarországi első forgalomba helyezésű autóm, amiről ellopták mindkét rendszámot és teljesen új, L-es rendszámot kapott.

Olyanom is volt, amit cégtől vásároltam ki, az is magyarországi első forgalomba helyezésű volt, és az is teljesen új rendszámot kapott, mivel a régi maradt a cég tulajdonában, mert egyedi volt.

Volt, amelyiken már annyira ütött kopott, sérült volt mindkét régi rendszám, hogy az már az olvashatóságot nehezítette, ezért intéztem egy pár újat (az az öreg autó is mindig is magyarországi tulajdonban volt).

Sok M-es kezdetű rendszámú észrevehetően régebbi autót látni az utakon, azok között tényleg nagyon sok külföldről behozott van. Az utóbbi 2 évben a korábbi évekhez képest rengeteg autót hoztak be kintről, amikre M-es rendszám került.

Amit az adott rendszám intervallum idején még gyártottak, annál van esély arra, hogy megállapítható a forgalomba helyezés ideje.

2014. febr. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!