Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi idő után áll be egy...

Mennyi idő után áll be egy autó motorja?

Figyelt kérdés
Körülbelül két évig fog állni az autóm egy garázsban, és nem igazán tudom megoldani, hogy valaki időnként beindítsa. Most olyan állapotban van, hogy az ékszíjak és a gumik eleve cserélendők, az akkumulátor sem mai, úgyhogy igazából csak a motort féltem, hogy nehogy beálljon. Szóval, ha újra használatba szeretném majd venni, akkor egy olajcsere után működhet?
2014. febr. 25. 14:57
1 2
 1/13 szelepke ***** válasza:

Beállni biztos nemfog,pláne garázsban..

Nem írtál típust,de két év utát lesznek üzemanyag ellátási gondok sztem...

2014. febr. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
Ha ennyi ideig állni fog jobban járnál ha eladnád és 2 év múlva veszel egy másikat.
2014. febr. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%

Akksit kivenni (akár el is adhatod vagy leadhatod a MÉH-telepen, mert két év múlva úgysem lesz jó), fagyállót ellenőrizni (nehogy szétfagyjon ha nem fűtött a garázs), az üzemanyag jó kérdés (mármint a tanknak jobb ha tele van, viszont ennyi idő alatt a benzinből le fog rakódni szép zöld trutyi formájában a színezék/adalékok), talán olajat is érdemes lenne cserélni leállítás előtt - utána menni vele egy hosszabb kört, hogy a motor üzemmeleg lehessen és a lehető legjobban kiszáradhasson a kipufogórendszer (amiben szeret lecsapódni a pára, aztán kilyukasztani a dobot/csövet) és eltávozhasson az olajból a víz (mert ugye szeret benne lenni, de 15-20 perc üzemelés meleg motorral, ami a 85-95 fokos hűtővíz kb., ki tudja belőle párologtatni). Utána beállni a garázsba, felbakolni, letakarni (értelemszerűen miután kihűlt).


2 évet ki fog bírni a motor várhatóan komolyabb gond nélkül. Jobb lenne egy-két havonta kerülni vele egy hosszabb kört, de ha nincs rá lehetőség, akkor inkább semmit (a helyben beindítás - öt perc után leállítás nem jó, inkább árt, mint használ).

Ha száraz a garázs, akkor rozsdásodni sem nagyon fog - feltéve, hogy szárazon teszed el.

2014. febr. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
52%

Ha könnyen hozzáférhető, akkor én a gyújtógyergyák furatán keresztül (ha benzines) feltölteném a hengereket olajjal. Mégpedig azért hogy ne maradjanak szárazon a dugattyúgyűrűk, hanem olajfilm védje őket a rozsdától, és a kémiai korróziótól. A többi alkatrész nem annyira hajlamos beállni, de esetleg egy olajcserét javaslok mielőtt elteszed, és egy kis kikormolást.

Számíthatsz majd jópár gumitömítés, szimering elöregedésére (persze attól függ milyen öregek most), mert azoknak általában nem tesz túl jót az állás. Ha a gumikat használni akarod két év múlva, akkor bakold fel az autót.

Ha bordásszíjas a vezérlés, és ha közeleg a csereperiódus, akkor én el sem indítanám két év múlva mielőtt ki nem cserélem azt.

2014. febr. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

kakszilajos, nem szivárogna le az a hengerekbe töltött olaj lassan, de biztosan a karterbe? Ha nem, akkor is hogy fogja maradéktalanul leszívni onnan? Ha egy kis olaj is ottmarad, az gondokat okozhat már az első indításkor.


Kérdés a kérdésben:

Én csak 1.5 hónapra akarom így leállítani. Felbakolni nem akarom ennyi időre. Szerintetek ez idő alatt károsodhat bármi is, ha nem indítom be? A gumikon megmaradhat a nyoma, ha 1.5 hónapig egy helyben fog állni? Ilyen kísérletet még nem végeztem, ezért nem tudom, csak sejtem, hogy ennyi idő alatt semmi gond nem lehet.

2014. febr. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért 2 évről van szó nem 20-ról. Ha a fentebb leírt módokon el van rakva rendesen nem lesz vele semmi gond, láttam már 10+ éve fészerben porosodó kocsit második indítózásra indulni, és az nem egy mai csirke volt, hanem egy régi Opel.
2014. febr. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
5-ös: Nekem egyszer 2 hét állás után (betegség miatt) a parkoló betonplaccjáról egy cuppanssal vált le a gumim, de amúgy baja nem lett... :)
2014. febr. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Másfél hónap nemhiszem hogy maradandó károsodást okozna a gumikban, az még nem nagy időtartam. Fél év viszont már necces, ott már szerintem nyugodtan fel lehet bakolni.


A hengerből pedig leszivárog az olaj, szép lassan a gyűrűhézag mellett, tehát első indításnál maximum átforgatni érdemes a motort egy szerszámmal, de addigra bőven le kell hogy csorogjon. (kb pár óra alatt lecsorog...)

Amúgy persze, elindul 10 év után is ha semmiféle kezelés nem volt elrakás előtt. Csak lehet hogy az első pár perc járásnál többet kopik a motor mint egész előző életében.


Másfél hónap alatt nem lesz semmi baja, ha eddig tökéletesen üzemelt, de mondjuk az akksit lekötném addig, hogy ne süljön ki mélyen.


Másfél hónap alatt még nem megy tönkre a benzin, fél év körül már ez is kezd szétesni, és van olyan autó ami nem örül ilyen benzinnek.

A gázolaj nem annyira hajlamos erre, de abból is érdemes frisset rakni bele több mint fél év után, hogy ne legyen semmiféle anomália.

2014. febr. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

kakszilajos, köszönöm a választ! (elnézést a kérdezőtől, hogy én is itt kérdeztem)

A gumit meg majd hallgatom, hogy cuppanással gurul-e majd tovább.

2014. febr. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Az autó egy 10 éves 1,4-es benzines Polo 240.000 kilométerrel, de nem szeretném eladni, mert arra nincs már időm (Németországban dolgozom vele, de hamarosan lejár a szerződésem, és egy új munka vár az USA-ban két évig, utána jönnék vissza érte), és nagyon-nagyon megszerettem. A jelenlegi munkahelyemnek van egy nem használt telephelye, ott tárolnám garázsban, sajnos nem fűtött. Akkor felbakolom, leszívom belőle a benzint, miután friss olajjal meghajtottam, ez így jó lesz?
2014. márc. 1. 09:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!