Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért pörög fel a motorkerékpá...

Miért pörög fel a motorkerékpár ha kiürül a tank?

Figyelt kérdés
2T motor és mikor már kevesebb benzint kap mindig nagyobbra emelkedik a fordulat. Ilyenkor erősebbnek éreztem a motort, csak aztán le is állt mert ugye benzin nuku.
2014. febr. 25. 19:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Minden kétüteműnél ez van mikor kifogy a tank, ilyenkor megváltozik az üzemanyag-levegő arány, ez a titka.
2014. febr. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem rosszul van beállítva a karbid, túl sok benzint kap. Ezt így is szokták tesztelni.
2014. febr. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Akkor a torokátmérőn lehet állítani igaz? Nagyobb torokátmérő kell, hogy lassabban áramoljon a levegő. Vagy ha nem akkor hogyan lehet állítani a benzin mennyiségen?
2014. febr. 25. 19:46
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha gyári a gép akkor nem hiszem, hogy a torokátmérőn kéne variálni. A karbin vannak csavarok azok közül az egyikkel kell. De hogy melyikkel, azt meg nem mondom neked :D

Viszont vigyázz, hogy ne ess a ló másik oldalára, mert ha túl kevés a benya az sem jó.

2014. febr. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ilyen karbim van:

[link]

Ha esetleg tudja valaki h melyik csavarral mit állítok ne tartsa magába :D

Itt egy másik link de ez nekem spanyol (másnak meg német)

[link]


Am ha tul kevés benzint kap akkor max leáll/nem indul el amíg vissza nem állítom nem? Mert az olajzás az külön van, de azt is jó lenne tudnom h azt mivel állíthatom.

2014. febr. 25. 20:06
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne állíts semit, az jól van úgy.

Nem kell hagyni, hogy kifogyjon a tank.

Egyébként nem dúsul a keverék, ahogy azt mindenki írja, hanem szegényedik, ahogy ürül ki a karburátor úszóháza.

Ha bedúsulna, akkor belefulladna a benzinbe.


Mi a baj, ezzel? Semmi. Kifogy a benzin leáll a motor. Vagy úgy szoktál tankolni, hogy megvárod, míg kifogy, és eltolod a benzinkútig?


Egyéblént meg a karburátor oldalán lévő csavarokat hiába tekergeted, csak az alapjárati levegőt, és benzint tudod velük állítani. Ha annyira kísérletezgetni akarsz, akkor más méretű fúvókákat kell beszerelni a karburátorba. De én azt javaslom, hogy fölösleges hozzányúlni, ez nem hiba, ez a folyamat egyszerűen így működik.

2014. febr. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 smitwesson ***** válasza:
100%

Azért pörög fel a motor mert elszegényedig a keverék.

nem lehet erősebb mert ilyenkor kevesebb üzemanyagot kap, tehát ugyanannyi levegőhöz kevesebb benzint. Az, hogy felpörög az egy átmeneti időszak egyébként ilyenkor ha ráadnád a terhelést, tehát gyorsulni akarnál vele csak hörögne, merthogy szegény a keverék. Remélem azért értesz? Tehát pörög de nincs benne erő! ja és ez nem olyan jó a motornak, mert a szegény keverék túlzott hőt termel, tehát túlmelegedhet. Ha szegény keverékkel jársz akkor 4t leolvadnak a szelepek , 2t megolvad a dugó feneke. mondjuk ezek tényleg csak extrém esetek és eléggé sokáig kell szegény keverékkel járni ehhez.

2014. febr. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Szerintem tényleg erősebb lett a kuplung is sokkal nagyobbat rántott, mint szokott (és most nem huztam neki semmi gázt tehát ezzel a levegő-benzin aránnyal kéne mennie kb). Nagy fordulaton is szoktam indulni és akkor sem szokott ilyen nyomatékosan indulni. Plusz, hogy tele tankal (6l) 40km-t(!) mentem míg kifogyott a tank. És 50cc derbi senda. Ilyen nincs h 10-15l-t eszik egy ekkora motor gyárilag. Laikus vagyok, de sztem ez túl dús keveréket kap normális esetbe mikor van elég benzin a tankba.

Tudom ha nekihuztam volna akkor sok levegőt kapott volna értem, de akkor is kéne rajta állítani legalább egy keveset. Csak az a kérdés, hogy hogyan..

2014. febr. 25. 21:37
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha annyira állítani akarsz, a súbertút tedd eggyel lejjebbi állásba, majd nézd meg mi történik.

De ha ennyit fogyaszt, az biztos, hogy valahol elfolyik a benzined. Ennyit nem tud megenni egyszerűen, a motor fulladozna járás közben, a gyertya már rég koromfekete lenne, és nem szikrázna. Be sem indulna.

2014. febr. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Akarok v nem akarok ennyit azért ne egyen. Akkor már ki is szorhatnám az ablakon a pénzt ugyanaz lenne. Szokott folyatni a karbi, de most talán nem olyan veszettül. De akkor megnézem mit tehetek subertű ügyben.

Kösz a tippet

2014. febr. 25. 22:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!