Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy érdemes keresni felnit?

Nincki kérdése:

Hogy érdemes keresni felnit?

Figyelt kérdés
Szeretnék új felniket venni a kocsimra most 13"os van rajta, de én 14eset szeretnék. Ugyan olyen szélesség/magasság értékekkel kell rendelkeznie az újnak mint a réginek, vagy az teljesen mindegy csak hozzá illő gumit kell vennem? Lehet abból baja a kocsinak ha nagyobb keréken szélesebb de alacsonyabb gumi van?

2014. febr. 27. 06:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

addig nem gond a szélesség és a magasság, amíg a gyári méret váltóméretei

[link]

felül beírod az eredeti méretet, alulra meg az újat és kiadja, hogy használható e.


Felninél fontos az osztókör, középfurat(vagy mi a neve, ez lehet nagyobb, de akkor tehermentesítő gyűrű kell), és az ET szám(persze ha szélesebb a felni, akkor ezen is változtatni kell).

2014. febr. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egy nem világos nekem, hogy acélfelnit akarsz vagy alufelnit?


Azt írod, a címszavaknál, hogy Astra. F-es Astran van bizonyos évjáratokon 13-as felni. Azt hiszem 16-os a maximum, ami befér alá, ezt Opelfórumon írták.


Természetesen lehet variálni a méretekkel, hogy a felni átmérő nőjjön, de a futófelület ne, vagy csak kis mértékben.

Szerintem először válaszd ki azt a felnit, ami tetszik, aztán meg kell nézni a részleteket, gondolom neked is 4X100-as kell.


Az abroncsméret meg nekünk a gyárin 175/65 R14


De ezt már én is kérdeztem 1X, olasd el, mit írtak:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__260..



Ha acélfelnit akarsz, akkor meg vegyél használtat, én is vettem most. Igaz az egyik rosszabb állapotban volt, ezt lecsiszoltam drótkefével, utána csiszolópapírral utána meg lefújtam RAL 9005-ös színű fekete fújós festékkel, úgy nézett ki, mint ha új lenne.


Műszakin nem hsizem, hogy azt néznék, hogy most 13-as felni van alatta vagy 14-es, főleg ha acélfelni.

2014. febr. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Lemezfelniről van szó, konkrétan ami most rajta van az 13" 175/70 és használtan néztem ki 14" 175/65 nyári gumi+felni 6mm-es futófelülettel 10e/db áron. Szerintetek érdemes lenne megvenni?
2014. febr. 27. 15:38
 4/7 anonim ***** válasza:

1-2 évre még talán elég, attól függ mennyit fogsz vele menni. Addig meg összespórolsz egy másik új garnitúrára, felnid már lesz hozzá.


Kép nincs róla?

2014. febr. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ezt néztem ki:

[link]

2014. febr. 28. 06:00
 6/7 anonim ***** válasza:
középfurat méretét kérdezd meg
2014. febr. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5,5 cm a 14-es az Opel felni, most néztem meg.
2014. márc. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!