Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Karosszériajavítás kis felület...

Karosszériajavítás kis felületen, házilag?

Figyelt kérdés

Az autóm bal első sárvédőjén, kb. fél tenyérnyi nagyságban felhólyagosodott a fényezés, alatta pedig rozsdásodni kezdett.Megoldható lenne a házilagos javítás?

Próbáltam utána nézni.Hozzáértőktől kérdezném, jó megoldás lenne e letisztítani(Drótkefe?),majd utána Loctite rozsda átalakítóval, és Teroson rozsdagátló alapozóval kezelni?



2014. febr. 27. 08:55
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Igen, B corsa. Köszönöm a tanácsokat.


Kedves utolsó. Cinizmusoddal nem vetted el a "lelkesedésemet". Ez van, ebből a helyzetből kell kihoznom a legtöbbet.

2014. febr. 27. 11:11
 12/22 anonim ***** válasza:

Nem cinizmus, őszinte tiszteletem a hozzáállásodhoz!


Fehéren-feketén el kell dönteni, hogy még kb. hány évig tervezzük használni az autót.

Ha még van benne 4-5 év, sőt akár több, nos akkor elkerülhetetlen lesz javítóívekkel lakatoltatni és ott festetni.

Ennyi idő alatt már "megtérül" mesterrel javíttatni, mert házilag

folyamatosan,

erőn fölül meg kell szenvedni a látszatra szép eredményért.

(Persze ez nagyrészt csak esztétika, mert az üzembiztosság nem függ tőle. Műszakin is átengedik, amíg mások ruházatát nem veszélyezteti a hámló rozsda.)

2014. febr. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Dörmögő ***** válasza:
100%
Valaki azt írta hogy csiszold fémtisztára. Namármost ha belülről rohad akkor ott ár maximum a rozsdát lehet csiszolgatni nem pedig a fémet. Ugyanis azért hólyagosodik fel a festék mert a rozsda már átrágta magát a fémen. Ha nekiállsz és szépen megcsinálod akkor is fél év múlva ugyanolyan rossz lesz. A legjobb tanács amit itt írtak hogy javítóívet kell hozzá venni, és szakemberrel megcsináltatni. Az sem lesz soha örök életű, de jóeséllyel egy pár ívig bírni fogja. A legnagyobb probléma az ilyen helyeken hogy ahol rozsdásodik ott két lemezfelület fekszik össze. És általában a külső rohad, viszont hiába szeretnél mögé dolgozni a lemeznek ott jó eséllyel a belső ép fémfelülettel fogsz találkozni. Azért rozsdásodik szerintem mert a két lemez közé befolyik a víz, nehezen szárad ki és szépen elkezdi enni a kasznit. Legalábbis az öregebb opelek hátsó sárvédőíveinél ez szokott lenni a probléma. Gyanítom hogy ennél az első ívnél is hasonló van.
2014. febr. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Akkor félreértettem, elnézést érte.

Egyenlőre nem tervezem/nem tudom lecserélni.

Tudom, hogy hosszú távon, profi, tartós eredményt karosszérialakatossal tudnék elérni, de egyenlőre ezt nem tudom megoldani.Viszont azt sem szeretném hogy még tovább romoljon a helyzet, ezért gondoltam, hogy s.o.s. "orvoslom" a problémát, amíg szakember kezébe nem tudom adni.

2014. febr. 27. 11:46
 15/22 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból írok, Skoda Feliciánál - műanyag borítás nélkül - leplezetlenül, típushibaként jelentkezett a rohadás.

(15 ezerért javítóívvel hegesztették, plusz elemenként 15-ért fényezték. Ezeken 4-5 év után jelentkezett újra a rozsda, gondos üregvédelem ellenére sem lett gyári állapot.)

A csomagtér ajtón van műanyag burkolat, az alatt viszont át is lyukadt a lemez, amire kilátszott a rozsda a díszléc mentén.

Összességében ezekre a javításokra többet kellett költeni, mint az autó piaci értéke.

Csakis szoros érzelmi kötődésből "érte meg" áldozni rá.


Házilag értékelhető eredményt még nehezebb elérni.

2014. febr. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Nem csak szoros érzelmi kötődésről van szó, inkább anyagi a probléma része.

Egyenlőre - mint említettem - "tűzoltásról" van szó.

Pár hónapnyi "türelmi időt" szeretnék csak nyerni.

2014. febr. 27. 12:40
 17/22 anonim ***** válasza:
28%
Egyelőre, és nem egyeNlőre.
2014. febr. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 szelepke ***** válasza:
58%
Miért nem akkor "oltottál tüzet",amikor a felhójagosodás még csak borsónyi volt? Ezt elfelejtettem megkérdezni..
2014. febr. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a helyesírási javítást.

A kocsin jelenleg fent lévő sárvédő helyett kaptam ezt a darabot.A jelenlegi sokkal durvább állapotban van.

2014. febr. 28. 09:43
 20/22 anonim ***** válasza:

Furcsa, hogy a bal elsőről van szó.

Általában a jobb hátsó kezd rohadni, az megy többet az útszéli tócsákban.


(Amúgy ördögi kör a karosszériázás, mert ha egyszer már elkezdünk költeni rá, utána

túlértékelve a járművet,

megint és megint fizetünk a javításért. Végül többe lesz, mint egy sokkal fiatalabb autó.

Pedig gyakran érdemesebb megválni, cserélni a gépet.

Csak sajnos erre nem mindenkinek van lehetősége.)

2014. febr. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!