Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen választás a GOLF IV...

Milyen választás a GOLF IV első autónak?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 18 éves vagyok, 1 éve van jogsim. Első autóm vásárlása előtt állok, jelenleg egy 1.6-os GOLF IV ferdehátú változatában gondolkodok. Minimum egy 2000-es évjáratút szeretnék, 900 ezernél+átírásnál a vételre nem szeretnék költeni.


A kérdésem az lenne első autónak mennyire felelne ez meg? Milyen a megbízhatósága, fenntartási költségei? Fogyasztása elfogadható-e? És megfelelő-e az 1.6-os motor a viszonylag dinamikus közlekedéshez.


Nem szeretnék vele száguldozni, városban és országúton egyaránt használnám, és bár nem szeretnék száguldozni azért az előzéseket szeretem dinamikusan végrehajtani, szeretem ha az autónak van előzéseknél ereje. :)


Köszönöm a válaszokat előre is!


2014. febr. 27. 21:02
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

Teljesen jó autó.

1.6 nem a legjobb motor, van tőle jobb, de egyszerű mint a szög, alaktrész dögivel, és nem is beteges szerkezet

2014. febr. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem simán megfelel. Én 23 éves vagyok, 4 éve van jogsim de talán 24 éves koromra lesz pénzem egy 20 éves Swiftem.

Ehhez képest a Golf IV bőven jó.

2014. febr. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%

Jönnek majd a dízelimádók. Ne hallgass rájuk. A dízel traktorba való nem autóba. (na jó ez kicsit durva volt :D )

De amúgy én VW Golf 4 Fan vagyok :)

Nincsrá pénzem de imádom :)

2014. febr. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Jó autó, bár én inkább vennék egy fiatalabb VW Polot vagy SEAT Ibizát vagy mondjuk Skoa Fabia-t. 2005-2006-os évjáratúakat adnak ezen az áron és azért annyival nem jobb a IV-es Golf, hogy ugyanannyit érjen 14 évesen, mint egy 8-9 éves autó. Dinamikus közlekedésre 1.4-es motor is elegendő, fogyasztásban olyan 6-8 liter körül jön ki ha így vezetsz.


Előzni a felsoroltak közül mindegyikkel közel ugyanúgy lehet. Ettől függetlenül félre ne érts, nagyon jó a IV-es Golf, csak fenntartási költségek szempontjából (például alkatrészek) jobban jössz ki, ha a Polo-Ibiza-Fabia trióból választasz.

2014. febr. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem is jó a Golf. Egy haveromnak pont 1.6-osa van, szerinte rengeteget eszik ( ez ugye relatív ), de gondja tényleg nem volt vele soha.
2014. febr. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%

A dízel 100X jobb mint a benzin.

Én azt mondom mindenkinek,hogy gázolajat az autókba benzint a fűnyíróba.

Nekem semmi jó tapasztalatom sincs az 1.4-es és 1.6-os benzinesekről.Bár én sose vezettem őket mégis hallom,hogy a szervízben állnak állandóan.Egyik haveromnak is az van.Nem szereti.Viszont az 1.9-es dízel az már sokkal jobb.

A IV Golfok a széria legrosszabbul sikerült autói.De nem akarlak lebeszélni.Ha vigyázol rá akkor sokáig kiszolgál.

2014. febr. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

4-es válaszolónak is van igaza.

seat majdnem VW. Volt cordobám, és imádtam. igaz 1.4, de sosem volt vele bajom. nekem tetszett, jól evett.

ibiza=cordoba

polo=ibiza.

ergo mind jó lehet

2014. febr. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Azért gondolkodok az 1.6 benzinben és nem az 1.9 tdi-ben, mert megnéztem a kínálatot és úgy látom dízelből sokkal nehezebb jót kifogni, mint benzinesből. A dízeleket ahogy láttam hajtották dögivel, míg a benzinesek már távolról is sokkal jobb állapotban vannak.
2014. márc. 1. 17:20
 9/9 anonim ***** válasza:

igen, általában így van. De azért akadnak jó dizelek.

De tény, dieselt nem évi 10.000 km-re vesznek meg.

2014. márc. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!