Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Előtét ellenállás működik így...

Előtét ellenállás működik így hosszútávon?

Figyelt kérdés
97 es Honda civic előtét ellenallása elromlott. A középső ellenállás elszakadt. Nem mértem le az eredeti ellenállást. Csak beforrasztottam a helyére egy golyóstoll rugóját. Így tök jól működik. Csak az lenne a kérdés, hogy okozhat e kárt a ventillátorban vagy bárhol az ilyen kóklerkodás vagy tök mindegy hogy annak a rugónak mekkora az ellenállása csak kb akkora legyen mint az eredeti volt. Tűzveszély fenn állhat ezzel a megoldással?

2014. febr. 28. 14:49
 1/5 A kérdező kommentje:
2014. febr. 28. 14:56
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nem forrasztja ki magát, még jó is lehet. Tűzveszély nincs, az ón 250 fok körül már elengedi, a műanyag ott még nem akar meggyulladni.
2014. febr. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igazi kókány megoldás. Ha a rugó nem melegszik nagyon, akkor nincs gond belőle. Teszteled negyed óráig, közben folyamatosan figyeld hogy mennyire melegszik.
2014. febr. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet folyamatosan figyelni. Ennek a helye a légcsatornában van a ventilátor után, a huzalok méretezésébe az igen erős légáramlás bele van kalkulálva, csak úgy szabadon a vörösizzásig felhevülhetnek azok a vastagabb huzalok, de bent a helyén legfeljebb 200 fok körül lehet. Pont ezért szoktak ezek az ellenállások tönkremenni, ha a szellőzőmotor megszorul: nem forog = többszörös áramfelvétel + nincs hűtés = valamelyik annyira felizzik, hogy megszakad.
2014. febr. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Amikor kivettem a helyéről akkor elkezdett izzani nemcsak a rugó hanem a másik kisebbik ellenállás is de szerintem ez természetes ugyanis a ventilátorból jövő légáram kell hogy hűtse. Napi száz kilométert vezetek eddig tegnap és ma teszteltem és hiba nélkül működött. csak a forrasztás ne engedjen el.
2014. febr. 28. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!