Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Yamaha Dt125 R vagy Yamaha Dt...

Yamaha Dt125 R vagy Yamaha Dt 125 LC2?

Figyelt kérdés

Tudom hogy az LC2 a régebbi, de ahhoz olcsóbb az alkatrész.


Meg azt hallottam hogy a régebbi dt-k szériahibásak a berugó karjaik.



#motor #cross #Yamaha #LC2 #DT 125 r #DT 125 LC2 #berugó kar
2014. febr. 28. 18:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Mire akarod használni? Jogsival, vagy 50-esként?


Egy 125-ös négyüteművel lehet, hogy jobban jársz, fogyasztásban mindenképp. Ha komolyabban terepezni akarsz, akkor nem olyan jó a négyütemű, de akkor a DT sem a legjobb választás. LC2-m van, a berúgókarnak az a baja, hogy az átadó fogaskerék a váltó egyik tengelyén van, és a seeger gyűrű vájata kikopott, leugrik róla a fogaskerék. Nem nehéz javítani, egy jó műhelyben, de van aki simán ráhegeszt egy alátétet. Amíg nem kell szétszedni a motort addig jó.

Jó állapotút nehéz találni belőle, 20-25 év elég idő tetemes mennyiségű kókányolásra. :(

A 125R meg annyival drágább, hogy inkább egy 125-ös négyüteműt vennék helyette, városi járkálásra, kisebb túrákra, könnyű terepre jók. (yamaha xt vagy honda xr 125)

2014. márc. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ismerem az LC2 hibáját, sajnos. De ezt leszámítva nagyon jó kis gépek! :)

Négy üteműt semmiképpen sem, mert lomhábbak, alkatrész 2x annyiba kerül.Hogyan mondjam, hobbi krosszra kéne, tehát erdőben járkálni, földes utakon inkább, réteket feltúrni vele..szóval érted. De most már lényegtelen, mert egy Kawasaki KX 80 mellett döntöttem :)


Köszönöm válaszod! :)

2014. márc. 15. 00:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!