Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Škoda egy jó márka?

Škoda egy jó márka?

Figyelt kérdés
Tehat pl jobban megeri venni egy uj Škoda Octaviat, mint egy uj Dacia Logant? Tudom, hogy a kettot nem nagyon lehet egy lapon emliteni, de azert erdekel. Tovabba meg az is, hogy altalanosan mik a Škodanak az elonyei egy Volkswagen, vagy hasonlo jo markahoz kepest; mi az, amiben jobb a tobbi autonal egy Škoda?

2014. febr. 28. 23:44
 1/7 Beviz Elek ***** válasza:
49%

A Daciaval azért nem lehet egy lapon említeni, mert a Skoda német motoros a Dacia pedig francia.

Skoda és Seat elönye a VW-nel szemben, hogy olcsóbb.


Rengeteg alkatrész azonos, viszont olcsóbb kivitelezés (belsö anyagok minösége). Bár mindegyiket vagy keleti bevándorlómunkások rakják össze, csak egyiket itt, másikat ott.

2014. febr. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Beviz Elek ***** válasza:
49%

Ja még annyi, hogy az apró eltérések miatt sürübb a "félnémet" autóknál a meghibásodás mint az Audinál, VW-nél, de ezek apróságok.

A kasztnit lehet védeni, a motor pedig ugyanaz, tehát megbízható. Ugye ezek a legfontosabbak.

2014. febr. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Aha. Ezek az új autók. Most vegyük pl. Škoda Felicia, vagy Ford Fiesta (a Fiesta 90es évekből). Melyiknek jobb a minősége? Motorja? Belső tér minősége? Ilyen, hogy csomagtér most elhanyagolható.
2014. márc. 1. 00:00
 4/7 anonim ***** válasza:
81%

Motor tekintetében mindenképpen a Ford, alapvetően megbízhatóbbak átlagosan mint az említett Skoda, amiben még Skodától származó motor van.

VW motoros Skodáknál is megbízhatóbbak statisztika szerint a Fordok, legalábbis nálunk 2013-ban motorikus hibával 18 Ford volt, Skodából pedig 41, de most itt csak a VW-től származó motorokkal szerelteket veszem természetesen.

2014. márc. 1. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
volt 2-es 3-as és 5-ös golfunk jelenleg egy skoda roomsterünk van de eddig messze ez a legmegbízhatóbb mind 3 golfal volt problémánk a skodával még nem..pedig a blokk tetején lévő skoda feliraton kívül minden alkatrészén van egy wolksvagen vagy audi embléma :D 1,4 16V benzin motor van benne elmúlt 40ezer kilóméterre vetítve 6,2 az átlag fogyasztása (sok várossal) az egyetlen várható hiba az injektor el piszkolódása..egy szerelő barátom szerint ami roomster volt eddig náluk annak szinte kivétel nélkül ez volt a gondja
2014. márc. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok a Dacia Logan-hez iss volt szerncsém rövid távon , az 1,5dci motorral egészen jó és mint tudjuk ez a blokk elég jó konstrukció.. na most az a gond engem nem érint meg nagyon egy autó belseje ha ilyen összegért megvehető azonban ez télleg lehangoló volt :d 8még a régebbi) a-ból b-be közlekedésre azonban tökéletes autó
2014. márc. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Akkor nem jól tudtam, hogy a 90es évektől már VW motorosok a Škodák? Nekem egy öreguras Felcia azért tetszik jobban, mint pl, a VW Golf 3, mert minden hulyegyerek fiatal azt vesz, és már a jobbak is rosszabb állapotban vannak, mint egy Škoda. Én egy kényelmes, de olcsó autót szeretnék. Nem akarom túl hajtani, kényelmes hajózásra használnám az utakon, nem nagy fordulatszámon akarok hajtani.
2014. márc. 2. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!