Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sztetek meiket éri meg jobban...

Sztetek meiket éri meg jobban választani?

Figyelt kérdés
Ahol lakok napi 3x megy busz. Oda-vissza 800 ft. a jegy, mert a busz kerülő úton megy (30 km). Autóval viszont 15 km az út, mert visz egy autópálya a végponthoz rövidebb úton (15 km). A matricát nem kell bele számolni, mert ha kiakarok mozdulni autóval muszáj mindig D1-t venni. Tehát az meg is van, marad a benzin. Régi Suzuki van, ezért én úgy gondolom, hogy 2 liternél több benzint nem eszik meg ekkora távon (gyengébbek kedvéért 2 liter benzin vehető 800 ft-ért). Lehet, hogy hülyeség, de akárhogyan számolom autóval ,,olcsóbb" bejárnom, mint busszal és akkor jövök-megyek amikor akarok. Bérlet váltási lehetőségem nincsen. Sztetek?

2014. márc. 2. 19:05
 1/6 anonim ***** válasza:
kérdés 15km oda-vissza autóval vagy oda? ha odavissza, akkormég olcsobb is mint busszal, ha csak oda, akkor kb egy árba vannak, de autó ugye jóval kényelmesebb, ha meg ugyis van matricád, akkor érdemesebb autóval.
2014. márc. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Oda-vissza 30, busszal 60 km.
2014. márc. 2. 19:32
 3/6 anonim ***** válasza:

Kalkulátorral azt számoltam ki, hogy ha az autód 7l/100km fogyasztású (régi Suzuki alapján ezt tartottam reálisnak), akkor 1 liter benzinből 14.3 km-t tudsz megtenni vele. Gyakorlatilag 600 forint körül van a benzin költsége.


Már akkor is megérné autóval járni, ha ugyanannyira jönne ki a benzinköltség, mint a jegy. Azért mégiscsak kényelmesebb az autó, meg nincs az, hogy egyik járatot lekésed várhatsz órákat a következőre.

2014. márc. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk oda-vissza a benzinköltség 1.200, de hát ennyi pluszt azért szerintem megér a kényelem...
2014. márc. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
14.3 az már majdnem 15 km. Tehát oda-vissza út megtehető 2 literből. Am. az nagyon jó feltevés, hogy egy ritka járat nem túl előnyös. Reggel nem érnék be vele, délután vagy várnom kellene órákat vagy ha későn végzek el se érem.
2014. márc. 2. 19:46
 6/6 anonim ***** válasza:
Tudom, mert én is jártam már ebben a cipőben, amikor autóm volt akkor is megfogadtam, hogy inkább busszal járok majd mert nekem az tényleg olcsóbb volt. Aztán egyszer lekéstem a buszt és inkább autóval mentem, na azóta nem tudok letenni erről...
2014. márc. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!