Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jawa~Babetta 210 "olajozhatatl...

Jawa~Babetta 210 "olajozhatatlan"-látott már valaki ilyet?

Figyelt kérdés

Több tucat babettát újítgattam,javítgattam már két évtizeden át,de ez az első,még nem találkoztam ilyennel...

A helyzet az hogy takarítgattam,beállítgattam egy több éve álló,viszonylag szép állapotban lévő 1993-s évjáratú 210-s mocit,mikor oda került a sor,hogy olajcsere...hát volt meglepetés!

Teljesen"zárt" a blokk,se leeresztő,se betöltő,se szintjelző csavar nincs.

Hogy lehet ez??? Nehezen hihető,hogy "élete végéig" kibírja a váltóolaj(főleg amit a '90-s években gyártottak)különös tekintettel arra,hogy ezeknek típushibája volt a szabadonfutó meghibásodása,ami a tervezés mellett az olajra is visszavezethető.


2014. márc. 2. 21:02
 1/9 allllli ***** válasza:
Nem lehet, hogy ez valami spéci kiadás, amin csak a blokk széthúzásával lehet cserélni az olajat? Mondjuk ez így leírva is hülyén hangzik.
2014. márc. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Semmi különlegesség,jelzés nem látható.

Beszéltem egy öreg szerelő,80+ -s bácsival,ő annyit mondott,hogy létezik ilyen,-olyan zárt csapágyak vannak benne,mint az autók generátorában...ok,az hihető,de az nem,hogy a fogaskerekek,és a szabadonfutó olyan,pár év alatt savasodó,oxidálódó olajban fusson,amit 3 évtizede az akkori technológiával gyártottak.

2014. márc. 2. 22:31
 3/9 anonim ***** válasza:
Az egysebességes 210-be tényleg nem kell olaj mert zárt csapágyak. De hogy egysebességes ezért nincs is benne fogaskerék, szabadonfutó, mert azt lehet mondani hogy egy tengely van benne. Na ezért nincs benne olaj sem.
2014. márc. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha érdekel: [link]
2014. márc. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Tisztelt "zerger"!


Köszönöm! Nem hagyott nyugodni,ezért hajnalban,meló előtt leugrasztottam a baloldali burkolatot...és valóban! A "lebutított" egysebességes. Nem sok kerülhetett ide Szeged környékére,ha én nem találkoztam még vele(nem is tudtam róla).

Az általad linkelt oldal(aka)t néztem már,ezek szerint elsiklottam felette.

Viszont ez is csal!

Nézd meg az első képen a "nagy bordás kerék" zárását...ugye hegesztett.

Az ötödik képtől már viszont a kétsebességes képét hozza,nem említi meg,hogy lehet szerelni/leszedni az egysebességes nagy bordás kerekét.

Isten őrizz,nem akarom szétszedni,csak érdekelt volna...hogy tudjam! Elképzeésem szerint a hegesztést,mint "oldhatatlan kötés"-t kellene leköszörülni.

2014. márc. 3. 08:31
 6/9 anonim ***** válasza:

A srác nem csinált fotót külön az egysebességről mert ugyan az a munkafolyamat a 2 sebességesnél is.(annál a munakütemnél)

Amúgy igazad van jóval kevesebb van belőle (1 sebis)

Ja és nézd hogy van olyan fotó ami a 207-es babetta. Pl tőcsavar kiszedésénél fotózta de ugyanúgy igaz a 2, és 1 sebességes 210-nél is.

Amúgy pont ilyet csinálgatok én is. A lényeg hogy a nagybordást nem tudod kivenni csak ha a blokkot széthúzod


Érdekességképp:

Nekem meg pont egy olyan babom(210) van ami 1 sebis de olajozott. Valószínűleg gyári az olajszint beállító csavar elhelyezkedése miatt, esetleg átalakított.

Viszont hogy jó állapotú a blokk ezért nekem nem kellett blokkot húzni. Csak az a bibi hogy így a nagybordás alatt szimeringet nem tudtam kicserélni


Üdv remélem tudtam segíeni

2014. márc. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
az 215-s nem 210-es. Hiányzik belőle az egész kettes kuplung szerkezet.
2016. júl. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
gyárilag ''lehegessztett'' egysebességesek ún. sírós váltó is abban abszolut nincs olaj, szabadonfutó sincs a váltóban sok minden hiányzik
2016. júl. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Pedig én "215"ös babettámnál így kezdődik a tipusa:

210/220 tehát csak lehet nevezni 210-esnek :)

2016. júl. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!