Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1.1-es puntom fogyasztása...

1.1-es puntom fogyasztása elképesztően magas. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Vettem egy 98as puntot 1.1-es motorral a kedvező fogyasztása miatt azonban a gyakorlat nem azt mutatja hogy 5-6 l lenne a fogyasztás hanem 8-10 körül mozog.

Légszűrőt már cseréltem. Az autón sport kipufogó van. Növelheti ez ilyen mértékben a fogyasztást? Ha nem akkor mi lehet a gond?



2014. márc. 3. 08:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Lambdaszonda.
2014. márc. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Zebra3328 ***** válasza:

Először is, kérdezd meg az előző tulajt, hogy mit változtattak még kocsin a kipufogón kívül.

Aztán ellenőrizd a gyújtásbeállítást, az elosztófedelet, a gyertyakábeleket, a gyertyákat. Keress sérült vagy laza csöveket a motor körül, ellenőrizd az autó alján lévő benzincsöveket is, hogy nem eresztenek-e. Kerekekben megfelelő-e a nyomás, kuplung nem-e csúszik, a termosztát jól működik-e? Ezeken kívül lehet még rossz Lambdaszonda (oxigénszenzor a becsületes neve), EGR szelep, előgyújtás szabályzó. Sok sikert.

2014. márc. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem ilyenem volt 7 évig, az olcsó fajta termosztát nagyban befolyásolhatja a fogyasztást! Én vettem bele egy jó minőségűt ami kb 6-7000 volt és utánna rendbe jött. Nálam is mentek ilyen találgatások mint amit az előző hozzászóló leírt.
2014. márc. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 pitykejazmin ***** válasza:
Gyertya csere 100felett 30% nagyobb fogyasztas,inyektor tisztítot is kiprobalhatod.gumi méret megfelelő?minden henger működik rendesen?ezeket is meg kell nézni.
2014. márc. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
1.1-es 95-ös Puntom-on 16"-os felni,qvad kipufogó és igy eszik 8litert. Termosztát cseréltem benne, gyertyákat.kábeleket.trafot,légszürőt és 13"-os kerekekkel 5litert eszik városba
2014. márc. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!