Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől fordulhat elő hogy a...

Csatiboy kérdése:

Mitől fordulhat elő hogy a jobb első fékem befog? Megnéztem egy hosszabb út után a két féktárcsa között érezhetően nagy volt a hőmérséklet különbség. Mit érdemes ilyenkor megnézni esetleg cserélni?

Figyelt kérdés

2014. márc. 4. 13:14
 1/4 Beviz Elek ***** válasza:
Én letakarítottam a nyerget, bezsírztam azt a valanit amin csúszik és jó lett.
2014. márc. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Először az első jobb fékmunkahengert nézetném meg mert lehet nem enged ki rendesen nekem is ez volt a hátsó fékkel volt mikor teljesen beragadt,de egy munkahenger cserével megoldódott a probléma.A tárcsa meg azért melegszik,mert nem engednek ki rendesen jobboldali fékpofák és ahogy a tárcsához súrlódik hő termelődik.Egy idő után teljesen elkopik a fékpofa és a munkahenger is beáll és elfolyik az olajad én is így jártam addig addig húztam míg egyszer el nem folyt a fék olajam és fék nélkül maradtam!
2014. márc. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért előtte csinálj egy légtelenitést.
2014. márc. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Valószínűleg beállt v.melyik fékcsúszkád.

Gyakran előfordul, hogy ezek berohadnak, de ha szerencséd van, akkor könnyen megoldható a probléma.

Vedd le a nyerget, húzd szét a csúszkákat, kapard le róla a rozsdát, zsírozd be, dugd őket vissza, és kézzel jól járasd meg, míg könnyedén nem csúszkálnak.

Ezután garantáltan nem fog befogni a fék.


Második válaszoló:

Nincs elől fékmunkahenger, ott dugattyúk dolgoznak.

Neked hátul azért volt, mert valszeg dobfékes az autód, nem tárcsás.

Elől semmilyen olaj nem bír elfolyni, maximum ha elreped a fékcső... beállni meg maximum a dugattyúk tudnak, és akkor ugyan az a hatás jelentkezik, mintha a csúszka állt volna be, azaz fogni fog a fék.

Ha nem értesz hozzá, csak emlékszel nagy vonalakban, hogy mit mondott a szerelő, akkor ne osztogass tanácsokat, mert lesz, aki megfogadja és gondja származhat belőle.

2014. márc. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!