Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez miért lehetett hogy kigyull...

Ez miért lehetett hogy kigyulladt a következő kis emblémám?

Figyelt kérdés

IV Golf 99 1,6 van szó.

1 órányi autózást követően egyszer csak kigyulladt az olajszint visszajelzőm.Egy ilyen kis "teás főző 1 cseppel" szimbólum (piros). Majd 4-5 perc után elaludt magától. Ez miért lehetett?

Megnéztem az olajszintet, minden oké.

Viszont sok az olajom. Ez nem tudom mennyire baj-e ha baj.

ime egy ábra milyen szinten van.

[link]


2. Az miért lehet hogy megyek a kocsival, majd egy idő multán pl 1 óra mulva ha elállítom a kcosit, majd megint beindítom...alig akar beindulni, továbbá erőtlenné is válik a motor. Indulásnál gázt kel adjak, mert egyébként lefullad szinte. Fura szag is lesz. És anem nyomom a gázt , alapjáraton pörög a motor. 2000-2300 fordulat. Ez miért van?


2014. márc. 4. 14:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Elég sok az olaj benne, ha jó az észjárásom akkor szerintem akkor is kigyullad az a lámpa ha túl nagy az olajnyomás, valószínűleg ez lehetett a problémád, így ne nagyon járkálj vele, engedjél le belőle mert kinyomhatja a szimeringeket.

Ha viszont jól lett feltöltve és utána emelkedett meg az olajszint én megnézném a hűtővíz mennyiségét is fogyott-e nem fogyott, könnyen lehet, hogy hengerfejes a motorod.

Ez akár még a 2. kérdésben megfogalmazott problémádat is megmagyarázhatja.

-Nézd meg a hűtővized, ha fogyott: szerelő

-Ha nem fogyott engedjél le az olajból, hogy az optimális min-max között legyen.

-2.kérdéseddel meg szerintem fordulj szerelőhöz mert kismillió hibalehetőség lehet ami okozhat ilyen tüneteket.

2014. márc. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A golfban a sárga olajoskanna jelzi a kevés olajat. a piros az alacsony olajnyomásra utal, azzal - ha ég - nem szabad továbbmenni, mert azt jelentheti, hogy nincs kenés a motorban.
2014. márc. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
a pálca szerint bőven van benne olaj, szóval nem értem. Lehet az érzékelő romlott el? Hm..érdekes.
2014. márc. 4. 18:14
 4/5 smitwesson ***** válasza:
Érdemes volna nézni egy olajnyomást hidegen-melegen és alapjáraton ill. emelt fordulaton. Énszerintem az lehet. hogy nagyon túldúsít és ez okozza az olajhigulást és a nehézkes melegindítást. Sőt lehet. hogy valamelyik motor hőmérőd térdelt le és ez add fals jelet.
2014. márc. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 borzadavid válasza:

Üzemanyag higítja a motorolajat, ezért lett benne több!

Mindenképpen szerviz!

2014. márc. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!