Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1991-es Yamaha XT600-ba...

1991-es Yamaha XT600-ba milyen olaj kell?

Figyelt kérdés

Tavaly vettem, szép és megfelelő szinten lévő olaj volt benne, hibátlanul üzemelt.

Néhány napja olajat és szűrőt cseréltem benne, a neten azt találtam (amit a autósboltban is ajánlottak), h Castrol ActEvo GP 20W50-es olaj kell bele.

Megvettem, kicseréltem és azóta hidegen kéken füstöl..

Mégsem ok ez az olaj?



2014. márc. 5. 09:33
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

Amit a gépkönyve ír. Elsősorban a viszkozitás ÉS a teljesítményszint számít: API SE/SF, mivel pedig ezek elavult (SE: 1979-ben, SF: 1988-ban) szintek, gyakorlatilag bármilyen 10W30 vagy 20W40 (50) megteszi.


(A scribd com-on keress:

"1990 Yamaha XT600 E Factory Service Manual"-t, abban

2-1 -es oldalon megtalálod a választ.)

2014. márc. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, igen, 20W50-et írnak hozzá, de ezzel hidegen kéken füstöl..
2014. márc. 5. 10:47
 3/7 anonim ***** válasza:
48%

Hidegen kicsit füstölhet kéken, szelepszárszimering, vagy még inkább kicsit kopottas henger. Melegen betágul a helyére, és akkor már nagyjából tömít. Ezt csak motorfelújítással tudod végleg megoldani.


Nekem 86-os XT660-am van, 10W40-et töltöttem bele, Mobil-t. Van a családban 91-es XT500E, abban most 20W50 van. :)

2014. márc. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, gondoltam kopottságra, de ezt a motort felújítottam vettem, látszik is a hengeren és az egész motor nagyon szép, felújított állapotban van, valamint 3 éve volt egy ugyanilyen típusom, csak az már elég rossz állapotban került hozzám, nálam volt egy olajcseréje, amikor is 10W40 került bele és az nem füstölt, pedig már odavolt a motorja (is).. Ezért nem igazán értem a jelenlegi helyzetet.
2014. márc. 6. 08:18
 5/7 anonim ***** válasza:

"de ezzel hidegen kéken füstöl"

Ez már szó szerint más kérdés.

Egy motor esetleges kék, fehér, fekete füstjének megvan a saját oka, aminek az olajhoz nincsen köze. Jelen esetben valahonnan motorolaj jut az égéstérbe, ennek pedig nem volna szabad megtörténnie.


A felújítást, ha nem a saját szememmel látom, akkor "hiszem", és/vagy akkor, ha adnak rá garanciát írásban, nem akkor, ha hidegen kék füst jön egy négyüteműből.

2014. márc. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Közel egy éve vettem, azóta semmi problem nem volt vele, sem hidegen, sem melegen..amíg a napokban le nem cseréltem az olajat.
2014. márc. 6. 19:07
 7/7 Kokrá levente válasza:
Ásványi. Mert még amikor ezt legyártoták nem volt szintetikus !
2014. márc. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!