Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lada első autónak? Vagy ha...

Lada első autónak? Vagy ha nem vagyok autószerelő inkább ne? Opel jobb döntés lenne?

Figyelt kérdés

Sziasztok az lenne a kérdésem, hogy Lada(1.5) milyen első autónak? (18 éves vagyok)

Mert hogy annak lehet valami apró baja, amit ha mondjuk szerelő vagy egy ezresből (vagy épp tök ingyen) megoldasz, de ha elviszed valahova, akkor elkérnek 5000 ft-ot. (hallottam ilyet sokat)

Ha vennék ladát, olyan 120-140 körül nézegetném.


Második variáció:

Opel Astra F (1,4 vagy 1.6)

Úgy hallottam nagyon jó kis autó, nincs vele semmi baj szinte, motorja nagyon jó. Egyedül a rozsdásodás van amit hátrányként írnak, de az nagyon.


Ugye itt az a kérdés, hogy melyikből jövök ki jobban?

Szempontok:

-Fenttartás (adó, biztosítás stb.)

-Fogyasztás (főleg városban)

-Kényelem/ár arány.


Ez a két kocsi ugye eléggé különbözik mindenben.

Véleményetek?

Ha regényt írtok is elolvasom, mert érdekel minden. Nyitott vagyok amúgy más autókra is, de ha lehet a kérdésre válaszoljatok :)

Persze a végére odabiggyeszthetitek, hogy ti ezt meg ezt javasoljátok :)



2014. márc. 5. 21:39
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

astra

jóval autóbb

2014. márc. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
53%
Astra. Volt egy 18 éves F-em, csak a motorháztető éle rozsdásodott. Műszakilag nagyon a topon volt, soha nem hagyott cserben.
2014. márc. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
92%

Nem vagyok valami hű de nagy Lada fan, de 150-ért már elég normálisakat lehet kapni. Ennyiért az Astrát elfelejtheted ( külön árat ehhez meg nem írtál ) :)


Szerintem még gyűjtögess, ne kapkodd el.

2014. márc. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
0%
pont a Lada nem rohad... nehogymár az Opel jobban rohadjon....
2014. márc. 6. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Opelre 300 lenne a keret kb.
2014. márc. 6. 08:10
 6/23 anonim ***** válasza:
300-ért olyan Opelt kapsz, ami az elkövetkező 10 évben bőven kiszolgál. Persze alaposan körül kell nézni.
2014. márc. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Ha nem volt még i

olajos a kezed, felejsd el a Ladát.


Az opel egy fokkal jobb, de igazán jót 300 ért nem kapsz. Annál is bele lehet futni csinos dolgokba, komplett körbefékezés alsó hangon 100 ezer...és akkor a nem létező ergonómiáról, buta futóműről, nulla komfortról nem beszéltünk.


Persze ha csak ez a kettő játszik, mondhatok én bármit. Nem mondtad, mik az elvárások, így nehéz segíteni...


300ért lehet jó 20 évesnél fiatalabb autót kapni, alacsony költségekkel, kis fogyasztással...

2014. márc. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
wv golf 3 is kapni már annyiért
2014. márc. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Nekem Astra F van, haveromnak Ladája. Ő szereti bütykölgetni. De az Astra jóval megbízhatóbb mint a lada. De viszont a lada robosztusosabb. Ahogy gondolod. Ha szeretnéd télen veretgetni akkor lada. Ha csak A-ból B-be eljutni akkor Astra. Én inkább Astra, mivel mégis csak újabb. És inkább egy 300.000Huf-os kocsi mint egy 150.000Huf-os. Mellesleg a Lada is rohad elég keményen.
2014. márc. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Igen, de én nem tudom bütykölgetni :)

Ezért is írtam, hogy autószerelő stb

2014. márc. 6. 16:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!