Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha bevonják a B kategóriás...

Prantimate kérdése:

Ha bevonják a B kategóriás jogosítványomat, vezethetek traktort?

Figyelt kérdés
Közúti baleset gondatlan okozása miatt bevonják a jogosítványomat 8 hónapra. Ez esetben vezethetek traktort? Ugyebár külön jogosítványt nem csináltam ,,traktorból'', viszont a nehézpótkocsik vontatására vonatkozó kiegészítést elvégeztem. A kérdésem az, hogy akkor csak személygépkocsit nem vezethetek, vagy mivel B kategória kell a mg. vontatóhoz is, azt sem? Illetve kap-e ilyenkor valami igazolást az ember, vagy hivatalos okmányt másik kategória meglétéről?

2014. márc. 6. 18:16
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
Az adott kategóriát nem vezetheted. Azt amit bevonnak. Traktort, motort, kamiont stb igen.
2014. márc. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1-es

Ez most komoly? Kamionnal járhat, de személyautóval nem? Ez abszúrd egy kicsit :D

2014. márc. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Pedig nem mond hülyeséget az első. Pl ha valaki buszsofőrként dolgozik, de személyautóval okoz balesetet csak a B kategóriát vonják be. Attól még buszsofőrként dolgozhat.


Ui.: Azért mérget nem vennék rá. :)

2014. márc. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Pontosan a rendőrség mondja meg.

Az én meglátásom: mivel a jogosítványod vonják be, nem a kategóriát, így semmit nem vezethetsz

2014. márc. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
semmit nem vezethetsz így volt 1 ismerősöm de kérheted azt hogy csak a kocsit ne vezethess főleg mondjuk ebből élsz akkor engedékeny az ügyészség és engedi hogy traktort vezethess mert azt hajtásival is vezethetsz az ismerősömnek elvették 5 sör után a B jogsiját de kérvényezte hogy teherautót vezethessen mert abból él és akkor azt engedélyezték neki de szerintem ne kockáztass mert ha megfognak akkor abból a 8 hónapra még +1 évet ráhuznak remélem segítettem
2014. márc. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!