Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valaki vezettet már robogót...

Valaki vezettet már robogót jogosítvány nélkül?

Figyelt kérdés
Bukósisakban,szabályosan közlekedik az úton és betart minden kresz szabályt(már aki tudja/én igen/)akkor megállítja e a rendőr vagy csak elmegy mellete?(igen jogsit akartam de a szüleim le beszéltek rólla amúgy 14 vagyok)

2014. márc. 6. 20:17
1 2
 1/11 Sinead ***** válasza:
Nem értem. A jogsit tiltják, de azt megengedik hogy jogsi nélkül, a bicilkis kreszt (se) tudva motorozz?
2014. márc. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Elég sokan motoroznak jogsi nélkül.

Elég sok arcot láttam már, akik nálad idősebbek voltak és nagy mellénnyel jöttek kresz tanfolyamra, hogy ők tudják a kreszt. Aztán kiderült, hogy mégsem :D

2014. márc. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1 válaszoló: minden nap legalább egyszer elmegy mellettem a rendőr ma pl majdnem elütött az út szélén a kanyarba +a biciglis kreszt tudom+nem tiltják csak lebeszéltek rolla mert mindjárt elérem azt a kort hogy elkedjem a B kategóriát

+a kresznek legalább a felét tudom legyen csak a negyede.

2014. márc. 6. 20:43
 4/11 A kérdező kommentje:
2. válaszoló ez igaz családban is van olyan.És pont az a családtag tanított megvezetni(először autót)és mondta milyen táblák vannak meg mit hogyan kell csinálni amúgy öcsém is tud már vezettni de ő még csak tanulja a táblákat mi-mi.
2014. márc. 6. 20:45
 5/11 Sinead ***** válasza:
Ilyenkor valahogy mindenki nagy mellénnyel van, hogy xy megtanított vezetni, csak valahogy a gyakorlat mégsem ezt mutatja. Elég az, hogy egy részeg sofőr elüssön, hiába ő a hibás, téged fognak elővenni mert nem volt jogsid. Nyárimunkán összeszedsz 60 ezer forintot és lerakod a jogsit ha annyira nem bírsz 3 évet várni az autóra.
2014. márc. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Anno motoroztam elég sokat jogsi nélkül, nem robogó, Simson, MZ, meg nagyobb motorok. Bár legtöbbet Simsonnal mentem, bukósisak volt mindig, mentem össze vissza, igaz falun. Aztán egyre többet jártak a rendőrök, meg a Simson is egyre megbízhatatlanabb lett, így már-már a menekülést is ki lehetett lőni, mert ha cserben hagy, akkor végem. Aztán letettem a jogsit, igaz kocsira, és azóta ha 5 km-t mentem motorral. Azóta benőtt a fejem lágya, meg inkább beülök a kocsiba, nyáron klíma, télen fűtés, szinte elfekszek benne, eső nem áztat, de szép emlékként emlékszek vissza azokra az évekre, amikor 8-an mentünk 4 motorral, senkinek jogsija, és 1 motoron volt biztosítás, de elmentünk félig erdőbe-félig úton 15 km-re egy tóhoz fürdeni, akkor mindennapos dolog volt, de most belegondolva marha nagy hülyeség.

Ha van rá keret tedd le a jogsit, bár úgy tudom, a szülőnek amíg nem vagy 18 bele kell egyeznie. Ha nem, akkor csak okosan, de ha elkapnak, el is tilthatnak hónapokra/évekre a jogsiszerzéstől.

2014. márc. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez egy orosz rulett, attól függ milyen kedvük van a rendőröknek. Hiába tartod be a szabályokat, hiába vagy óvatos, ha ők éppen rutinellenőrzést tartanak akkor mindegy mit csinálsz. Mivel kiskorú vagy még bajba is kerülnek a szüleid, aztán pénzbüntetés és eltiltás x időre attól, hogy egyáltalán letehesd a jogsit. Csináltasd meg, aztán majd 3 év múlva meglátod, hogy akkor meg akarod-e csinálni autóra is.


Haverom 15 évesen szerezte segédmotorra, és csak 20 évesen tette le a jogsit kocsira, mivel mindenhova robogóval ment és fölösleges volt neki a B-s jogsi.

2014. márc. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Simsonnal mentem jogsi nélkül de csak a faluba ahol szinte soha nincs rendőr.

Most mióta megvan a jogsim lett egy robogóm és bent a városban sose állítottak meg de általában az autósokat se állítják meg csak akkor ha valami nem stimmel a kocsin vagy ha szabálytalankodtak.

Van amikor direkt ott állnak valahol és autókat állítgatnak meg de ezt úgy vettem észre hogy a város szélén csinálják csak. Engem egyszer autóval és egyszer motorral is megállítottak így.

2014. márc. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Először írni tanulj meg, aztán tedd le a jogsit.


Vezetnek sokan jogsi nélkül, attól még nem követendő példa. Én is ismerek ilyet, nem kapták el, de volt rá esély néha.


De manapság egy AM jogsi nem a világ pénze, egy nyár alatt simán lehet annyit összeszedni, hogy meglegyen.

2014. márc. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Értem akkor össze gyüjtök annyi pénz és akkor megyek AM-re.Köszönöm a válaszokat!
2014. márc. 7. 07:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!