Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a különség a 37,97 és a...

Mi a különség a 37,97 és a 40, 00-ás dugattyútól? Simson S51E gyári 50ccm es henger

Figyelt kérdés

37,97: [link]

40,00: [link]

50ccm es GYÁRI enduro hengerre rámenne mind a 2?

Mi a különbség a kettő között? Melyikkel menne jobban?

Fúrás minden nélkül rámenne a 40 es?



2014. márc. 9. 19:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Az S51 alapméretű hengerében (ha nem tévedek) a furat átmérője 37,98 mm, egy ekkora furatba nem igazán fér bele a 40,00 mm-es dugattyú, csak ha hozzáfúrják a hengert is, de amíg a henger nincs megkopva felesleges furkálni!


Melyikkel megy jobban? Természetesen azzal, ami a meglévő hengerbe passzol!


Rád fér egy kis olvasnivaló:

[link]

2014. márc. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Leginkább az átmérője. A 40-es az túlméretes.


A dugattyú meg nem megy rá a hengerre...


Amúgy meg, ha fúrni akarod, vegyél Keystone nevű zöld fehér dobozos darabot, 3500 Ft körül van, annál jobb dugattyút 10 ezer alatt nem kapsz Simsonba, és szériába nem is kell jobb.

2014. márc. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%

A Simson hengere 40.00 +0.01 mm.

Ehez a hengerhez volt a 37.97 mm átmérőjű dugattyú, hogy 0.03 mm különbség legyen az átmérők között.

A 40 mm átmérőjű dugattyú a kopott hengerhez kell, és így még elmegy egy ideig, de nem lesz jó. Csak kényszermegoldás.

2014. márc. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jobb ha arról az oldalról rendelsz egy henger szettet és ott összepárosított alkatrészeket adnak.

Én is onnan rendeltem. Eddig meg vagyok vele elégedve.

2014. márc. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Pacsi ment mindenkinek
2014. márc. 10. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!