Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A mazda rx-8 tényleg fogyasztj...

A mazda rx-8 tényleg fogyasztja az olajat?

Figyelt kérdés
Azt hallottam az RX-8 is eszi az olajat. Ennek is a rossz dugattyúgyűrű az oka, vagy itt valami más van a dolog mögött?

2014. márc. 9. 20:27
 1/7 anonim válasza:
Nincs dugattyúgyűrű mivel wankel-motor van benne,olajfogyasztása van-e nem tudom,mivel elég bonyolult konstrukció,lehet hogy nem hosszú életű
2014. márc. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyszerűen a Wankel-motor konstrukciójából ered ez. Ennek megoldását a motor tervezése óta (1929) keresik az autóipar legjobb mérnökei, de mivel nem találták meg sorra leállították a gyártását, utoljára a Mazda.
2014. márc. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért eszik valamennyi olajat, mert a motorban a tömítést is segíti a " hengerben " az olajm az éltömítsek élettartamát növeli valamelyest, cserébe ugye fogy, de nem veszélyes a emnnyiség.
2014. márc. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen azt tudom, hogy erre nem jöttek rá, igaziból az lenne a kérdés lényege, hogy annak ellenére, hogy fogyasztja az olajat, kell-e valamit kicserélni rajta, mert ugye ha egy Otto motor fogyasztja, akkor ott szelepszárszimmering, vagy dugattyúgyűrű csere annak a vége, tehát nem elég, ha töltögetem utána mindig az olajat. Szóval a lényeg az lenne, hogy itt elég, ha mindig utántölteném az olajat? Nem kell majd kicserélni emiatt benne valamit?
2014. márc. 9. 22:37
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy kis alap a kocsihoz:

[link]

2014. márc. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Éltömítések cseréje előbb-utóbb mindeképp szükségessé válik ezeknél, de amúgy nem gond, csak figyelj, hogy tölts mindih utána.
2014. márc. 10. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 fehérváripapa ***** válasza:

Szia! Érteni kellene ahhoz hogy hogyan is működik!

A wankelnél egy bizonyos olajfogyás nem meghibásodás, hanem előre programozott, normális fogyasztás, mivel a motor olyan részére is kell kenés (rotor oldaltömitések) ami valójában az égéstér része, igy onnan minimális olaj elégve távozik az autóból, ez fordulatszámfüggő, de kb 1000km-enként 1-2dl... Egyébként a mazda azért szüntette meg a wankel gyártását... mert nem szüntette meg, kis szériában (évi 200 darab) a mai napig gyártja az RX-8-at, egyedi megrendelésre.


A wankel motor egyértelműen NEM a hétköznapi autózás részére készült, 100-200kg al KÖNNYEBB mint az azonos teljesitményű otto motorok, lényegesen kisebb helyet foglalnak, ami csak akkor számit, ha az autó súly, és súlypontja számit, versenypályán (kanyarstabilitás, súlypont irányithatóság) számit ez, illetve egy szerpentines úton!


Egyébként aki nem tudja mi a wankel előnye, az ne vegyen wankel motoros autót, bár most láttam ár nélkül egy gyönyörű garrett turbós tuning RX7 est, 1308 köbcenti, 680 lóerő... 60kg os motoblokkból, ami akkora mint mirosütő... szerintem ebbe belefér egy kis olajfogyasztás...

2014. máj. 4. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!