Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha például megállok a pirosnál...

Ha például megállok a pirosnál autóval. El szeretnék indul egyesbe teszem az autót és a kuplung be van nyomva, akkor az autó hátragurulhat?

Figyelt kérdés
2014. márc. 9. 22:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, hátragurulhat, de ha nyomod a fékpedált is, akkor nem gurul hátra.
2014. márc. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Féket, kuplungot egyszerre aztán adj gázt is elindulni? Kedves válaszoló, hány lábad van? Illetve ki tanított vezetni? Ha pirosnál állsz, és lejt az út, a hátragurulás érdekében amikor elindulsz, mikor a féket elengeded a gázadás miatt, a kézit fel kell emelni (gombot benyomva tartva), így kezdeni az elindulást, majd amikor a kuplung már vinné az autót, akkor elengedni a kézit és szépen álló helyből elindulni. Ezt tanítják egyébként rutin képzésen, lejtőről elindulás címszó alatt.
2014. márc. 10. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Viszont kis gyakorlás után meg tudod tanulni olyan fürgén áttenni a lábadat fékről gázra és engedni a kuplungot, hogy nem fogsz hátragurulni és szépen elindulsz. A kuplungnak mondjuk nem tesz jót, a helyes eljárás ilyenkor a kézifékes indulás, de sokan csinálják.
2014. márc. 10. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Beviz Elek ***** válasza:

T. Második!


Ne ugorj más ember torkának, ha te sem vagy tapasztalt a kérdésben.


Rutinvizsgára csináljátok meg a kézifékest, utána pedig lehet fejlödni.

Ha gyors vagy, fékröl gázra, mehetsz. Ha nem vagy gyors, a kézifék helyett a féket nyomod, kuplung csúszáspontig enged, fékröl gázra a lábad és mehetsz. Kézifék a hóban kell!


T. Kérdezö! Igen, hátragurulhat, célszerübb üresben féket nyomva várni. Zöldnél pedig indulhatsz ahogy csak tudsz (kézifékkel, kézit kiváltod az üzemi fékkel, vagy gyakorlás után gyors leszel és mint a vàlaszoló írta)

2014. márc. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2-es, igaza van Eleknek, attól, hogy te nem tudod megoldani az emelkedőn elindulást kézifék nélkül, másnak még sikerülhet.

Ez nem rossz, vagy jó, csak te így csinálod, más meg máshogy. Van egy ismerősöm ő Budapest budai részén lakik, ott vannak dombok, sokat kell ilyen helyen elindulnia. Ő például sokszor pirosnál is csúsztatott kuplunggal tartja meg az autót, indulásnál csak egy picit visszanyomja a kuplungot, gázt ad és megy. Mondjuk ez elég kuplunggyilkos, de ő így csinálja, kész. Ekkor még a lábadat sem kell rakosgatni.

2014. márc. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%

Ember, a kézifék bowdenjét nem arra tervezték, hogy naponta 15x behúzd minden piros lámpánál.

Vagy üres + üzemi fék, vagy egyes + kinyomott kuplung + üzemi fék.

Nézd meg az előtted álló autót, annak is világítani fog a féklámpája.

2014. márc. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem arra tervezték a kézifék bowdent, hogy behúzd? Ezen jót mosolyogtam :) Ennyi erővel a gázét se arra, hogy mindig huzigáld a pedállal. A kézifékkel való elindulást azért tartom a lehető legjobb módszernek, mert így egy centit sem gurul hátra az autó, nem úgy, mint a fékről gázra való átugrástól. Nem tapasztalat hiányában írtam amit írtam, ellenkezőleg, túl sok olyan tapasztalatom van, hogy emberek üzemi fékkel tartják a gombon a kocsit aztán mire előre is mozdulnak már fél métert gurultak hátrafelé. Nekem a biztonság a fontos, aki elég tapasztalt az tartsa meg üzemi fékkel, aki kevésbé vagy egyszerűen nem szimpi neki a módszer, mint nekem, az meg tartsa fel a kézit. Érdekes módon én naponta 20X felemelem mégsem szakítottam még el a bowdent.

Persze ez autófüggő is, mert az én autómban pl. egy ujjal könnyedén felemelem a kézit és alig kell erőt kifejteni, hogy megfogja, az Astrában már jóval nehezebben mozdul.

2. voltam, sziasztok.

2014. márc. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!