Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egyik autósiskolának a honlapj...

Egyik autósiskolának a honlapján olvastam hogy a B kategóriás jogsit 16 és 1/2 évesen el lehet kezdeni. De modjuk ha 17 éves korod után meglesz akkor vezethetsz vagy még el kell múlnom 18 évesnek?

Figyelt kérdés

2014. márc. 10. 18:01
 1/4 dirtboy ***** válasza:

ha már meg van a jogsi akkor mégis miért kéne várni a vezetéssel?

hol itt a logika?


nem kell megvárni a 18at,amint megvan a kártya ülhetsz egyedül a kocsiba és mehetsz.

2014. márc. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
41%
16,5 évesen kezdheted el a kreszt, a forgalmit 17 évesen. Amint megvan a jogsid mehetsz vezetni, nem kell megvárnod a 18. életévedet.
2014. márc. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ahogy írják az előttem lévők, annyi korlát van, hogy 18 éves korod előtt külföldön nem vezethetsz. Ha jól tudom csak Magyarországon lehet 18 éves kor alatt vezetni, külföldön sehol sem, de ebben nem vagyok teljesen biztos. Az viszont biztosan igaz, hogy az itt megszerzett jogsival 18 előtt Mo-n kívül nem vezethetsz.
2014. márc. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Így van, 18 éves kor alatt külföldön nem mehetsz, belföldön igen. 17. születésnapodon vizsgázhatsz először forgalomból/gyakorlati részből, a gyakorlati tanfolyamot el lehet kezdeni korábban.
2014. márc. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!