Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen benzinálló gumitömítés...

Milyen benzinálló gumitömítés lenne a legmegfelelőbb benzincsap tömítés helyettesítésére?

Figyelt kérdés
Egy yamaha tzr 125 ös csapjáról lenne szó, nem találtam hozzá másikat a neten így kénytelen leszek magát a tömítést kivágni, de nem tudom hol lehetne kapni kb 2mm vastag masszívan ellenálló gumit.

2014. márc. 11. 11:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom hová rakod de ha lehet, müanyag is megteszi pl hipós öveg oldala stb. Ezek javarészt állják a benzint. Gumi az már más. Kaphatsz viz és gázszerelési szaküzletekben, nálunk pl árulják.
2014. márc. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez a benzincsap belsejébe menne nagy részt teli(kör alakú) és van rajta 3 lyuk. És az is tartósan állja a benzint? Nekem olyan 4-5cm körüli átmérőjű (teli)gumi kör kéne, mert aszimmetrikusan helyezkednek el rajta a lyukak.
2014. márc. 11. 19:02
 3/6 anonim ***** válasza:

A válaszoló még vélhetőleg nem tudja, mi az a benzincsap, főleg, mi az, hogy Yamaha.


Sajnos rossz hírem van. Benzinálló gumit lehet kapni, 2m2-es táblában, sokezer forintért. Egy éve én is kerestem, egy Honda XLR250-be, és végül egy tömítéskészítő Úrtól kaptam egy tenyérnyi gumilapot, de nem tudta, hogy mennyire benzinálló, ezért ingyen volt, abból vágtam, egyelőre bírja.


A Hondához a gyári benzincsap valami 30 ezer forint, plusz posta Japánból, és nincs külön tömítés, csak csap kompletten. Nem tudom, hol laksz, de csapágyboltban próbálj szerencsét, esetleg a neten kereshetsz benzinálló gumilemezt, de kis méretben nem adnak sajnos, vagy 10 céget hívtam fel.. :(

2014. márc. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A válaszoló látott már benzincsapot , csak a kérdező tömitést irt , de a valóságban nem teljesen arról van szó, legalábbis az az alkatrész nem egészen a tömitő funkciót látja el. De ha már neked van , és kaptad ingyen ,ahelyett hogy Japánba küldöd a kolegát , boriték, posta, és válaszképpen gondolom megköszönné.
2014. márc. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a válaszokat, megpróbálok akkor körbe kérdezősködni, hátha akad valahol elfekvőben egy kis leesett darab. Csapágy boltban milyen címszóval kéne megkérdezni?
2014. márc. 12. 23:10
 6/6 anonim ***** válasza:
Pontos méretet mondj, mert igy hogy kb, elég tág. Olajálló gumit keress , és szerintem ne boltban , hanem autószerelőnél, vagy vz-gázszerelőt tudok még javasolni.
2014. márc. 13. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!