Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A2 jogsihoz tudnátok ajánlani...

A2 jogsihoz tudnátok ajánlani sport/sportos motort?

Figyelt kérdés

Na tehát az a helyzet, hogy be van tervezve az A2 jogsi csak nem szeretném addig elkezdeni amíg(túl nem esünk az érettségin) nincs elképzelésem hogy milyen motort is vegyek.

Azt hittem hogy milyen jó lesz ott vannak a 400-as sportgépek(zxr-400, fzr 400, vfr 400 és testvéreik) amúgy is tetszenek és 2 évet simán lehúzok rajta aztán meg A korlátlan és nyergelek 600-asra. Aha... Meg a nagy lónak a .... (bocsi a kifejezésért de most nem?)

Marhára kibuktam mert minden általam kiválasztott motor(mind 400ccm körül volt) kiesett mert több mint 35 kw..

Mindenképpen sport de legalább sportos motor lenne a céljárgány és 400ccm legyen. A költséghatár 400 ezer Ft körül van a meghúzva.

Ahogy nézem a 400-as kategóriában maradtak az egyszerűbb csupasz gépek és az endurok amikből beleférne még a 650-es is kár hogy nagyon távol áll tőlem ez a stílus.

2 évet Sámsonoltam és az elmúlt 1 évben egy Sr50-es Apriliát nyúzok(csak hogy ne mondjátok hogy 0 tapasztalattal akarok(-tam) a 400-asok közé ugrani.

Szóval a fentiek tudatában tudnátok mondani pár motort? Hátha valami elkerülte a figyelmem.

Előre is köszi.


2014. márc. 11. 23:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Suzuki GS 500, vagy GS 500 F.


Az F-es modell a sport idomos, a sima pedig naked. A LEGJOBB motorok ebben a kategóriában, 400 ezer körül már vannak modellek a 90 valahányas évjáratból, nézz szét mondjuk használtautón. De ha egy százassal többet szánsz rá akkor már az új modellekből is válogathatsz amik 2000 utániak.


Nekem is ilyen van, A2 jogsihoz vettem 390 ezer forintért papírokkal, elnyűhetetlen és nagyon jó motorok, csak nézz utána az interneten mindenki isteníti, kezdő motornak tökéletes. Pont 35 kW a teljesítménye, tehát megy is, a fogyasztása 3-4l körül van de nekem csutkán közlekedve sem evett 6 litert, minimális törődést igényel, elmegy a világ végéig. Alkatrészt nagyon könnyű hozzá szerezni és olcsó is.

Van belőle 400-as modell is, de kb ugyan annyi mint az 500-as tehát értelmetlen ilyet venni.


Esetleg még alternatíva lehet a 250-es Bandit, ez is négyütemű, 30-35 kW körül van a nem fojtott verzió, viszont ebből már nehezebb jó állapotút kifogni de nem lehetetlen. Rengeteg a falusi hülyegyerekek által széthajtott darab belőle. Viszont ez eszik is, 6-7liter bele megy. Ehhez japán belpiacos lévén kissé nehezebb alkatrészt szerezni, de elég sok szaladgál itthon belőle úgyhogy nem lehetetlen.


De ha a kettő közül kéne választni, én a gs 500-at mondanám minden szempontból.

2014. márc. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Esetleg még ritka esetben találhatsz fojtott verziót Honda CB 500-ból, azok is nagyon jó motorok.
2014. márc. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a javaslatot meglestem őket és annak ellenére hogy idomos sportmocit szerettem volna nagyon tetszenek(az én pénztárcámba csak a naked változat fér bele). Nem az a natúr naked hanem kicsit vadabbul néznek ki tetszik :D

Gondolom ezek szétpörgetve sincsenek annyira. Viszont látom hogy léghűtésesek. Ez nyáron nem jelent problémát? Teszem azt ha hosszabb ideig lassan mész nem melegszik túl?(bocsi ezek az aggodalmak a Simson számlájára írhatók.. :D )

Az 500 ccm meg mégiscsak 500 ccm :)

Te vagy a bamba fejem megmentője köszi mégegyszer! :)

2014. márc. 12. 14:50
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem melegszik túl.Motorral egyébként se állunk dugóban,és nem megyünk lassan :-)

Több helyen használták oktatómotornak a GS-eket,ott egész nap a pályán köröztek,estek-keltek velük.Jól bírják a gyűrődést.

2014. márc. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem, nem melegszik. Jól mondja a felettem író, én GS 500f-el tanultam egyébként a tanfolyamon is, rengeteg helyen oktatómotor. Legjobb választás a "kis" GS ebben az árkategóriában. Azért vigyázni kell vele, mert hiába a motoros rutin egy Simson és egy 50es robogó után azért nagyon meg tud lepni, megy mint a disznó. Az F-esnek a hangja is nagyon jó a gyári pufóval.
2014. márc. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
gsf 400?
2014. márc. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyébként is baromság hogy túlmelegedne ha léghűtéses,mért melegedne túl? Ha áll a dugóban a motor nem melegszik annyira mert nem is pörög,tehát innentől kezdve értelmetlen.

Ha meg megy akkor meg tök mind1 a fordulat mert a szél elviszi a meleget,igen elviszi és nem hűti!

A számítógép hűtőventilátora se hűti a processzort,csak elfújja a lamellákról a meleget amit a többi ventilátor meg kivezet a házból,vagy ott a ventilátor nyáron,az se hűti a szobát csak a meleg bőrödről segít elvinni a felesleges hőt így érzed jól magad :)

Ezt csak azért írom mert volt egy olyan hülye aki ilyent írt h ne menj léghűtéses motorral sivatagba,de mehetsz nyugodtan nem lesz baja mert amint említettem nem hűti a levegő csak a menetszél ami tök mind1 milyen elfúja a lamellákról a meleget és kész! Persze azért részben igaza volt mert csak menet közben igaz ez,ha áll akkor túlmelegszik meleg helyen,de nálunk nincs 50-60 fok :)

2014. júl. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!