Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autónak kicsi a fogyasz...

Milyen autónak kicsi a fogyasztása rövid és hosszú távon egyaránt? Egy kis kategóriás, idősebb is megteszi (max.800ezerig van rá keret).

Figyelt kérdés
Alkatrészek se baj, ha elérhető áron vannak.
2014. márc. 12. 15:25
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

Vegyél egy 1.3 84 lóerős swiftet 2002-2003 évjáratban ezek bírják már a hosszabb utakat is és nem fogyasztanak sokat.A szedánok meg már aránylag kényelmesnek is mondhatóak belőle.az alkatrészek megfizethetőek,fogyasztásuk jónak mondható.

Fél millióért már nagyon jó állapotúakat lehet venni belőle így még pénzed is marad!

Itt van a fogyasztási adatai

[link]

Persze nem teli cuccokl meg pluzs 3-4 emberrel mérve.

2014. márc. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Esetleg egy Octavia 1.9 tdi, alaktrész van hozzá, a motor pedig legendásan megbízható.
2014. márc. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Swift mindenképp, fogyasztásban kevés veri.
2014. márc. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy 1996-os évjáratú 993 köbcentis 3 hengeres Swift-em. Azzal nyáron 4-4,5 literes fogyasztást is lehetett csinálni országúton 90-el.


Ha esetleg egy régebbi típusú Swift-re esne a választás, érdemes 1996 utáni évjáratot választani, mert azoknak már meg van erősítve a karosszériája, már ugyanolyan biztonságosak, mint bármelyik másik hasonló méretű kisautó. Ha nagyobb teljesítményt szeretnél, pl egy 1.3-ast, akkor abból a 8 szelepes változatot érdemes választani, mert a 16 szelepes egy kicsit többet eszik.


Azért is érdemes Suzukit választani, mert soha semmi gond nincs vele. Én az enyémet 230.000 km-el adtam el, és a kötelező szervizelést kellett elvégezni rajta, illetve 2x lengőkart cserélni a szar utak miatt - de ezek is filléres dolgok a többi márka áraihoz képest.

2014. márc. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Biztató, hogy meg van erősítve a karosszériája, de a városi fogyasztást kicsit soknak találom. Talán egy diesel 6literrel még oké.

Valamelyik Volkswagen nem tudja ezt?

A mostani egy Golf II benzines, igen idős 1986-os évjárat, ha már cserélem, legyen értelme, szeretem, csak sokat eszik.

2014. márc. 13. 15:12
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezt a cikket érdemes lenne elolvasnod:

[link]


A Suzuki városban is csak kb 5-5,5 litert eszik - dinamikusan közlekedve :)

2014. márc. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát nem is tudom ,de ha minden féleképpen dízelt akarsz a Dacia Logen 1.5 DCI papíron tudják hozni a 6 literes városi fogyasztást.

[link]

800.000 ért már 2006 évjáratút is lehet kapni belőlük

[link]

VW ből ami nagyon keveset fogyaszt az a VW lupo 1.7 SDI

pl egy ilyen

[link]

Előnye ,hogy egy sima szívódízel motor van bennük.De tényleg keveset esznek hisz maga az autó is eléggé picike.

Itt vannak a fogyasztási adatai a gyári értékek szerint 6 litert eszik városban.

[link]

2014. márc. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

[link]


Addig nézelődtem, hogy ez tetszik.

Ez mit fogyaszthat?

A többi ötletet is köszönöm, jó lenne 5 ajtósnak lennie.

Persze döntés még messze van.

2014. márc. 14. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!