Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Swift 1.3 vagy Mazda...

Suzuki Swift 1.3 vagy Mazda 323F 1.5?

Figyelt kérdés

Melyiket érdemesebb megvenni?

Suzuki Swift 1.3 (2002-es évjárat) 90e km-rel, vagy Mazda 323F 1.5 (1997-es) 220e km-rel, ha mindkettő relatíve jó állapotban van?


2014. márc. 13. 18:47
 1/10 anonim ***** válasza:

suzu

olcsóbb a fenntartása és kevés a km

a másikban k....sok van

2014. márc. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ezt így nem lehet megmondani, ahhoz látni kéne mindkét kocsit személyesen. A km megtévesztő lehet, gazdától is függ a dolog. Egy kocsit 90 ezer alatt is el lehet pusztítani és 220 ezer km alatt is meg lehet kímélni. Attól, hogy ennyivel több km van benne, még simán lehet jobb állapotban a Mazda.
2014. márc. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha mindkettő jó állapotú, akkor a km-t ha nem is veszem számításba akkor is Suzuki, kevesebbet eszik és olcsóbban fenntartható.
2014. márc. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy a Mazda többet fogyaszt és az alkatrészek is drágábbak hozzá, viszont annyival jobban is néz ki, és ezen felül vélhetően a vezetési élménye is jobb mint a régi Suzukinak (ez persze csak feltételezés, mivel ezt a Mazda típust még nem vezettem).


Csak nagy kérdés, hogy egy 17 éves autó +200e km-rel valóban mindennapi használatra alkalmas közlekedési eszköznek számít-e, avagy már inkább gyűjtők részére szóló "múzeális" darab.

2014. márc. 13. 20:35
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha mind a kettő egyforma állapotba is van.Én akkor is a suzukit választanám a kettő közül.Ugyanis fiatalabb 5 évvel és valamennyivel olcsóbb is fenntartani.
2014. márc. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hááát nem tudom, 1.3-as Swiftet már vezettem, a 16 szelepessel azért van vezetési élmény is rendesen, a kis kasztnit iszonyatosan viszi a motor.

Kinézet az pedig már relativ dolog.

2014. márc. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hát persze, a kinézet realtív dolog, de azt azért el kell ismerni, hogy a 323F-es (nem a bukólámpás) Mazda pofás sportkocsis benyomást kelt és nem futkos belőle minden utcában egy tucat, szóval emellett egyedi is.

Ahhoz képest hogy húsz éves dizájn, még ma is vállalható. Persze kérdés, hogy már csak nézegetni lehet, vagy használni is..

2014. márc. 13. 21:56
 8/10 A kérdező kommentje:

Egyáltalán, megér ~500 ezret egy ilyen régi Mazda. Hirdetésekben 450-600e körül látni ezeket a példányokat.

Nem túlzás ez egy kicsit???

2014. márc. 14. 14:59
 9/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mire kell. Ha csak járkálni vele, akkor akár egy bicikli is alternatíva. Ha szeretsz vezetni, gyorsan kanyarodni, haladni, akkor egyértelműen Mazda 323F BA. 1994-1996 között szebb a belső tér, mint 1997-1998 között. A sportos formák, még akkor is, ha nem kifejezetten sportkocsik, mindig drágábbak voltak egy átlagos autónál. Amellett, hogy a Suzukinak megvannak az elégedett használói, a Swift I. egy átlag alatti autó. A Mazda 323F-el összehasonlítani sem érdemes.


Az autóknak az állapotát semmiképp ne hagyd figyelmen kívül. Nem kell mindenáron Mazdát venni, csak akkor, ha tényleg jó állapotban van.


Ha különösebben nem érdekel a vezetés, milyen autóban ülsz, akkor a Suzuki a frissebb gyártási évével és az alacsonyabb megtett kilométerével jobb választás.


Ha kicsit is tetszik a vezetés és nem jönne össze a Mazda, én inkább egy harmadik opciót keresnék.

2014. márc. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk még mindig nem értem Swift mért átlag alatti, saját kategóriájában igencsak versenyképes alternatíva.
2014. márc. 15. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!