Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízel vagy autógáz?

Dízel vagy autógáz?

Figyelt kérdés
Egy benzinfaló szörnyet melyikre érdemes átalakítani?

2014. márc. 13. 19:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%

Átalakítani dízellé rendkívül bonyodalmas dolog, hiszen az NKH-nál sok papírmunkát és utánajárást igényel, egyszóval macerás. Benzin-gázos átalakításról sokat hallottam, hosszútávon pl. taxisoknak meg tud térülni, de egyébként én inkább egy dízel autót ajánlanék.


Pontosan milyen autóról van szó?

2014. márc. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Normális esetben dizel, de ha valami benzinfaló (nem tudom milyen kategória, gondolom ilyen 4000 ccm körül), na olyan autóhoz már nem illik a dizel, meg át sem lehet alakitani, úgyhogy jöhet a gáz. A modern gázszettekkel már észre sem lehet venni, hogy nem sima benzines az autó.
2014. márc. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%

Dízelmotort belerakni ...hát hivatalosan neki se kezdj inkább add el a fenébe és vegyél egy dízel autót.


Gázosítás járható út ,és mivel sokat eszik eredetileg, ezért igen hamar megtérül a dolog,egy éven belül kb, nem mellesleg megmarad az "eredeti" benzines üzem is ,csak benyomsz egy gombot. És sokkal környezetkímélőbb a gázüzem ,már ha ez szempont. Nekem pl az.

2014. márc. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Van még egy opció veszel egy dízel autót és beleteteted az LPG-ét.

Nem hülyeségből írom tényleg csinálnak LPG-és dízel autókat is.Csak még nem nagyon terjedtek el.

[link]

2014. márc. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig az LPG-s autókkal a legolcsóbb az utazás.
2014. márc. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 egySanyi ***** válasza:
62%

#5

Ezt rosszul tudod, cng-vel olcsóbb csak hát...

2014. márc. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%
CNG a legolcsóbb, de egész Magyarországon csak Pesten van ilyen töltőállomás, ha jól tudom.
2014. márc. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 egySanyi ***** válasza:
100%

#7

Szegeden a legolcsóbb, de van kút még Győrben meg Pesten is, de tudom 3 kút még nem csinál fecskét...

2014. márc. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Otthon kell tankolni csak kell hozzá egy nem túl olcsó kompresszor, meg egy kertesház.
2014. márc. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Lpg t alt az szidja akinek nem volt meg, kovetkezo be nekem is lessz. am diesel se rossz volt/van is nekem, nem ez szamit, bmelyik lehet szar konstrukcio. az is huleseg h permiumba ciki a diesel... 3.0 biturbo, 740D, s400cdi, vhogy egyiket se utasitanam el :)
2014. márc. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!