Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyenek az 1999 - 2003...

Dorobert kérdése:

Milyenek az 1999 - 2003 között legyártott Olasz, Francia autók?

Figyelt kérdés

Autóvásárlás előtt állok ~600.000 Forintot költenék átírással. Olasz ,Francia autókat rossz hírük miatt kerülöm! Többen mondják ,hogy ne tegyem ,megtanultak azok is autót gyártani!

Mi az igaz velük kapcsolatban!


2014. márc. 14. 07:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Sok éve már olasz és francia autóim vannak.

Néha szidom a franciákat, hogy jobb lenne ha csak a szeretkezéssel és a főzéssel foglalkoznának autó építés helyett, de csak akkor ha valamit meg kell javítanom. Bár már ezt is egyre ritkábban teszem, amióta beszereztem némi gépkönyvet! :D

Jelenleg a feleségem egy 2001-es Scenic-et hajt én pedig egy 1999-es Megane tulajdonosa vagyok. Persze biztos kifogtam két becsületes kereskedőt, mert a szokásos korból adódó hibákon kívül még nem volt bajom velük.

Igazából az se elhanyagolható szerintem, hogy pl. a Renault motorokat használja a Volvo és a Nissan is többek között.


Persze ez csak egy vélemény és bizonyára elfogult is vagyok!

:)


Mellesleg az öreg taligával havi 5000 km körül megyek 6,5 literes átlaggal.

:D

2014. márc. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bocs, lemaradt: mindkettő 1.6 16V benzines.
2014. márc. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem egy 2003as Puntom van, imádom, semmi baja. Ilyen felszereltséggel ennyi pénzért nem nagyon kaptam volna mást. Nagyon jól fogyaszt, sportos, nem rohad.

Pedig nekem is sokan mondták,h F betűs autót nem szabad venni (fiat, ford, francia). De kipróbáltam sok autót, és ez volt az, amire azt mondtam,h minden elvárásomnak megfelel és nagyon jó vezetni.

Szerintem semmivel több bajuk nincs ezeknek az autóknak, mint másoknak. Ki lehet fogni japán autóból is rossz állapotút.

Annyi,h én magánszemélytől vettem, nem szeretem a kereskedőket. Nekem sokat jelent az,h aki árulja, tényleg ismeri az autót, látszik,h szerette, foglalkozott vele.

2014. márc. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
99-es Clio + 2004-es Megane tulaja vagyok. A Clio 4 éve van nálam, eddig csak olajcserét és bántást kapott, de egyszerűen nem akar baja lenni. A Megane kényesebb,6 év alatt ami típushiba van kijött rajta (gyújtótrafó, ablakemelők) de ezek is kb. éves időközökkel jöttek, közben csak megy.
2014. márc. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%
Az mindegy hogy F betűs-e vagy sem, Fordnak semmi köze a franciához. Én speciel tuti nem vennék se francia, se olasz autót. Japánt vagy Németet. Ha csak Olasz vagy Francia közül választhatnék, akkor inkább Olaszt...
2014. márc. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
volt egy 1999/11-es Scenicünk 1,6 16V 300ezer kilóméterrel kötelező dolgokon kivül egyszer egyelektronikus hiba miatt rá kelett költenünk 70ezret.. ekkor lett eladva , (azóta is bánjuk)
2014. márc. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm Uraim!
2014. márc. 14. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!