Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egyesben kuplung felengedéséné...

Egyesben kuplung felengedésénél "bakkecskézik" az autó, mintha nem tudnék vezetni, vagy egyes helyett hármasban próbálnék elindulni. Többi fokozatban jól működik minden. Kuplung probléma?

Figyelt kérdés

2014. márc. 14. 23:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hármasban simán le fog fulladni.

Nincs baja a kuplungnak. Még nincs benn a boogie a lábadban, gyakorolj. Menni fog az.

2014. márc. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%
Igen, kuplunghiba lesz valszeg. Nekem is ez volt, én komplett kuplungszettet cseréltem. De lehet olcsóbban megúszod, ha nem nagy a gond.
2014. márc. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, olyan érzés, mintha 3asban próbálnék elindulni kis gázzal, tehát "bakkecskézik". Némi rutinom már van a pedálok kezelésében, eddig 5 különböző autót vezettem 10 év alatt, közel 300ezer kilométeren át összesen, de kuplung gondom még nem volt. Ezért a kérdés a jelenséggel kapcsolatban.
2014. márc. 14. 23:23
 4/11 anonim ***** válasza:
47%
Asszem kicsit félreolvastam a kérdést. Ciki xD
2014. márc. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Este van már ;)
2014. márc. 14. 23:39
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Kuplungnál baj lesz, nézesd meg!
2014. márc. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 driverboy ***** válasza:
100%
Ha csak egyesben csinálja ezt, én megnézném a motor, és váltótartó bakokat is.. ezek szakadása esetén is "ugrálhat" a motor vagy váltó a helyén.. :)
2014. márc. 15. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nézd meg, nincs-e olaj a kuplungtárcsán, akkor tud ilyesmit csinálni..


A pedált nem rugdossa?

2014. márc. 15. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
13%
mind ilyen amibe nincs kettős tömegű keettesbe beváltasz finaman és mikor a gázra lépsz elkezd ugrálni. iylenkor segít ha kinyomod a kuplungot és újra felengeded
2014. márc. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
89%
Keress valami nyugodt helyet, ahol nincs forgalom, és kezdj játszani a kuplunggal. Nagyon óvatosan kezdd felengedni 1-es fokozatban. Szinte tized milliméterenként. Ahol elkezd fogni, és kezd mozdulni az autó, tartsd meg. Ahogy az autó kezd kúszni, és a nyelestengely fordulatszáma egyre közelebb kerül a főtengely fordulatszámához, lesz egy olyan pont, amikor análkül hogy a pedál helyzetén változtatnál, elkezd borzalamasan dobálni, majd egy nagy rántással megtapad, és egyenletesen húz. Ha ez történik, a kuplung rossz. Ha ezt a jelenséget nem lehet előidézni, semmi baja.
2014. márc. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!