Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem egy 125-ös ETZ-t. Az...

Vettem egy 125-ös ETZ-t. Az eladó ideiglenesen kivonatta a forgalomból, közben lejárt a műszaki vizsgája. A rendszám az okmányirodában van. Mi a teendőm lépésről lépésre, hogy újra forgalomba helyezhessem? A rendszámot az eladónak kell kihoznia?

Figyelt kérdés

2014. márc. 15. 15:50
 1/4 anonim ***** válasza:

A rendszámot csak a műszaki vizsga ellenében adják vissza!


Az adásvételivel és a törzskönyvvel, személyivel, stb. besétálsz az okmányirodába. Elindítod az átírást, de közben kérsz egy igazolólapot, mert a forgalmit azt nem fogod megkapni. Az igazolólappal és egy utánfutóval elviszed a mocit levizsgázni, majd a vizsgalappal megint elsétálsz az ocsmányirodába ahol cserébe megkapod a rendszámot és a forgalmit.

2014. márc. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Közben az jutott az eszembe, hogy ugyan nézz már jobban utána, hiszen az ideiglenes kivonásnál nem kell leadni a rendszámot!


Úgyhogy mielőtt megvennéd nézd meg jól, hogy milyen bejegyzés van a forgalmiban!

2014. márc. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor kell leadni a rendszámot, ha átmeneti időre vonatták ki, de azt meg csak akkor lehet ha külföldre akarja valaki eladni a járművét, viszont ebben az esetben egy érvénytelenített kilyukasztott forgalmit adnak vissza!


Leültem.

2014. márc. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2014. márc. 16. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!