Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lelehet műszakiztatni a...

Bariii kérdése:

Lelehet műszakiztatni a 125/50-es motorkerékpárt?

Figyelt kérdés
Ma nézegettem neten motrokat, találtam egy apriliát ami 125/50-es azaz kismotorként használta a gazdája. Ha megvenném, letudnám műszakiztatni? Vagy mi kellene hozzá, hogy az addig 50ccm-esként használt motort 125-ös ként tudjam rendes műszakival,rendszámmal használni? Egyáltalán lehet ilyet?

2013. dec. 3. 22:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem teljesen lehetetlen, de nagyon macerás. Csak akkor tudod rendesen forgalomba helyeztetni, ha a kezedben van a motor első, eredeti forgalmi engedélye.
2013. dec. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Folytatom...szóval inkább keress egy korrekt, rendes műszakis/frogalmis 125öst, és eszedbe se jusson 50esként használni egy 125öst.
2013. dec. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. De miért? Rengeteg ismerősöm használja 50 esként a 125-ösöket. Rengetegszer állították már meg őket, szemem láttára is és nem szóltak semmit. Azért nem keresek másikat, mert ez jó árban van.
2013. dec. 4. 19:38
 4/7 anonim ***** válasza:

Így igaz, az esetek nagy többségében nem kötekednek a rendőrök. DE! ha egyszer na adj Isten baleset ér, vagy te okozol balesetet, ott kiderül minden. Képzeld el, ütközöl egy 7es Audival 50el, a kocsin lesz egy milliós kár. A biztosítód nem fog fizetni, mert 50ccm motorra kötöttél biztosítást, holott 125ös valójában. Vagyis saját zsebből fizeted a kárt, eljárás alá vonnak biztosítási csalásért, elveszik a jogsidat, lefoglalják a motort, újabb eljárás a

forgalmi nélküli motor miatt, és egy másik a kategóriára nem érvényes jogosítvány miatt. Na? Megéri?

2013. dec. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja, annyit még, hogyha nem te okozod a balesetet, ilyen esetben akkor is téged terhel a felelősség,.
2013. dec. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Igaza van a 4-es válaszolónak. Lehet 50-es ként használni, de nagyon nem éri meg, nincs olyan titok ami nem derül ki ;). Nagyon meg lehet ütni vele a bokádat, ha le buksz 100 ezer forint is lehet a büntetés és még ez a jobbik fele a dolognak :) . A kérdésedre válaszolva, ahogy az előttem szolok is mondták, hogy ha megvannak a papírjai akkor le tudod vizsgáztatni 125-re ami szintén nem egy olcsó mulatság ( az is 100 felett van) úgyhogy jobban jársz, hogy ha nézel egy másikat ami 125-ként van vizsgáztatva. :)
2013. dec. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm minden válaszolónak! De válaszul azt hozzátenném hogy azért tettem fel a kérdést, mert nem akartam vele 50 es papírokkal járni!
2013. dec. 8. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!