Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nehezen indul a motorom. Mi...

Nehezen indul a motorom. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Körülbelül 500 rúgás kell mire beindul a motor. Lehet az a baja ,hogy a homok belement és össze karcolta a hengert ? Vagy azon is gondolkodtam ,hogy állandóan beköpi a gyertyát és ott van a probléma. Általában gyújtás ráadása nélkül rúgok rajta 50-et aztán gyorsan ráadom a gyújtást és rúgok rajta úgy és hátha beindul . Robogóról beszélünk , 50ccm,atala hacker.
2014. márc. 16. 17:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem beköpte a gyertyát. Szétszedtem kitisztítgattam, azóta jó.
2014. márc. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én most úgy indítom, hogy gyújtás nélkül 3-at, aztán gyújtással 1-et. Mindig beindul.
2014. márc. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nekem gyújtás nélkül 50-100 azán 5-10 gyújtással :D És ezt 10x kb. A gyertyát mikor megtisztítottam 1-2 napig jó volt

de utánna megint főtt.

2014. márc. 16. 18:06
 4/11 anonim ***** válasza:
Te ezt az 50-100-at biztosan poénnak szántad... Honnan veszel ilyen marhaságokat? 3x kell gyújtás nélkül, aztán a 4. gyújtással. Remélem hogy ez vmi kamukérdés.
2014. márc. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Esküszöm neked... Haverokkal nyáron fél óra alatt indultunk el állandóan miattam. Elsőnek én 50 haver 50 aztán gyorsan megpróbáljuk berúgni. Ha nem indul újból ,aztán csak beindult valamikor.
2014. márc. 16. 18:26
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem lenne egyszerűbb megjavítani a szivatót?


Gondolom automata és valami megadta magát - könnyen megesik. Persze indítási nehézséget okozhat a kopás is (nincs elég kompresszió), de esélyesebb a szivató.


Le kell szedned a karbit, kitakarítani és beállítani. Ha te nem tudod ezt megcsinálni, akkor vidd szerelőhöz - gondolom túlzás a rúgások száma, de ha csak feleannyit is rúgsz rá, akkor is csak a berúgómechanizmust meg a lábadat csinálod ki vele.

2014. márc. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50-et rárógsz gyújtás nélkül, szívatóval, meg egy kis gázzal, akkor annyi benzint magába szív hogy aztán már azért nem indul be.
2014. márc. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

*még valami: én Pannoniákkal járok évek óta, 10 fokban is 3 rúgás szivatóval, gyújtás nélkül, utána gyújtás és elsőre megy. Melegen szivató nélkül elsőre - ez a természetes.

A robogódnak is valahogy így kellene viselkednie ha rendszeresen használod.

2014. márc. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :)
2014. márc. 16. 19:12
 10/11 anonim ***** válasza:

Típust ha írtál volna...

Mondjuk homok hogy került a hengerbe az más kérdés, de hogy nem egészséges az biztos.

Hasonló hibával én is találkoztam az enyémen, itt a vákuumos benzincsap volt a ludas, ezért kérdem csak a típusát.

2014. márc. 17. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!