Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sebességváltó használata?

Gabriella07 kérdése:

Sebességváltó használata?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hülyén hangzik,de még soha nem vezettem kocsit és váltó használatát szeretném megtanulni kresz előtt. Linkeltem egy képet,na most aszerint ha pl kettesben van és hármasba akarom tenni akkor fel tolom kicsit majd jobbra és újra fel a hármasig?Tehát követem a vonalat rajta?


[link]


18/L



2014. márc. 18. 10:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezt így nem lehet megtanulni, majd ha már jársz vezetni, akkor megtanítják, nem nehéz egyáltalán. :)

Egyébként nem a vonalat kell követni, hanem "kilököd" akkor magától középre áll, és előre tolod, akkor megvan a 3-as.

2014. márc. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

jobbesetbe beugrik kozepre, gyak nem mind, joallapotu magyar autok.

kozbe 2 labadra is szukseg lessz, de bele lehet jonni.

2014. márc. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát igen, a láb a lényeg, azért sem lehet ezt így előre megtanulni.
2014. márc. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kuplungot kinyomod, váltót megfogod középen - üres helyzetből kiindulva, balra ki, majd fel 1-es, aztán le 2-es és így tovább. Az R - a tolatás.

De igazából könnyebb lenne, ha megkérnél valakit, akinek van autója és akkor beülsz és szépen végig mutogatja, meg te is gyakorlod. :D

2014. márc. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek a válaszokat,segítettek de majd gyakorlat lesz az igazi! Köszönöm!
2014. márc. 18. 14:26
 6/8 anonim válasza:
Taposd ki a kuplongot és add el a kocsit...
2018. jan. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem az a gond, hogy az oktató autóban nem mindíg akad be Rükvercbe. Az 5-ös alatt van, jobbra lenn. Az oktatóm azt mondta fordítsam ki a csuklómat és magamfelé legyen a kézfejem. De nekem így nem esik kézre. A mozdulat, hogy jobbra és le, megvan, csak így nem kényelmes. Valaki tud valami jobb módszert erre, hogy hogyan csináljam, hogy fogjam, hogy egyből beakadjon?
2020. febr. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az tényleg bukás, vagy "csak" hibavonal a vizsgán, ha ránézek a váltóra mielőtt Rükvercbe teszem? Ugye jobb esetben áll ilyenkor az autó, tehát nem vonja el az a pillanat a figyelmemet semmiről.
2020. febr. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!