Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kinek mi a véleménye-tapasztal...

Kinek mi a véleménye-tapasztalata a RENAULT MEGANE Limousine 1.9 dCi Dynamique autóról? 2004-es.140. 000 van benne

Figyelt kérdés

2014. márc. 19. 07:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Volt barátnőmék vettek ilyet használtan még 2011-ben. Vagyis hát kombit, mégpedig 1.5-ös dízelt. Sokat ültem benne. Kényelmes, csendes, puhán rugózik, meg elég tágas is. Egyetlen hátránya, hogy én talán kissé billegősnek éreztem. Egy nagyon hangyányit.


Meg konvojban mentünk nyaralni, ők ilyennel mentek. Szóval megbízható autó, soha semmi baja nem volt.


Bár az az igazság, hogy ők baromi jó állapotút fogtak ki. Én még ilyen állapotú használtan vett autót nem láttam. Sehol egy kopás, szakadás, akármilyen esztétikai hiba, semmi. Se műszakilag. Az ülések se voltak kiülve, tiszta is volt teljesen. Pedig hát világos színű szövet belső alul-felül. De nem az az állapot amit egy kereskedő csinál, hogy kinyalja eladáshoz. Ez újszerű volt. Annyira újszerű mint egy szalonautó. 100 valahány ezer km volt benne, ami ahhoz korához képest egyáltalán nem sok, tekintve, hogy nem mai dízel kombi. Tekerve nem volt, az 100%.


Szóval igazából ki kell fogni. Francia kocsiktól se kell félni, másik autójuk Clio volt, meg pár ismerősömnek van francia autója. Nincs panasz rájuk. Szerintem Audiból, Mercedesből, BMW-ből, VW-ból ezerszer nehezebb jó állapotút találni, mint franciából.

2014. márc. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy megosztottad velem a tapasztalataid.Tudom,hogy renaultból is van jó.Igazából inkább az elektronikájától félek.Arra vannak panaszok.
2014. márc. 19. 19:32
 3/9 anonim ***** válasza:

nekem is van az ismeretségemben egy 1.9 dci megane 180.000nél hajtókar csapágy elfingotta magát és magával rántotta a turbot is 300.000 magyar forint bánta, mellesleg a limousine változatot törökországban rakják össze, elég silányul, vagy csak szimplán frania nem tudom de íme 1-2 cukiság az emlitett autoról:

- ízzó csere egy igazi tornamutatvány

-100 kmh felett befújj a szél felhuzott ablaknál

-nagyobb esőben általában beázik

-ha megy a klima a kondenzvíz befolyik az utastérbe

-az autó 2005ös de a kényelmi elektronika nagy része már nem működik( pl. tempomat, 2db el.ablak, automata kártya, esőérkézelős ablaktörlő stb...)

- ja és ugy zörög mint egy 20 éves autó

de ettől függetlenül te lehet hogy kifogsz egy jól összerakott darabot, bár én óvva intelek ettől a típustól és márkától :D

2014. márc. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az az autó 100%, hogy törve volt, de szanaszét és egy szemétláda kereskedő átverte vele az ismerősödet.


Volt barátnőmék autójában nyáron ültem, ment klíma, volt néha eső is. Mindez vidéken, tehát szinte állandóan 100-zal vagy afeletti sebességgel járt az autó a főutakon. Minden működött benne és soha semmi baja nem volt.


De ilyen panaszokat abszolút nem tapasztaltam. Barátod sajnos kifogott egy roncsot, ami kókányul lett összerakva, hogy autóformája legyen, de amúgy egy rakás fos. Autókereskedések tele vannak ilyen autókkal.

2014. márc. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
8000kmmel vette 1 évesen mondjuk attól még lehet, mondjuk ő is nem olyan rég totálkárosra törte de a hibái az előtt is megvoltak,(jelenleg 290.000 van benne) csak ugye svájci hitel miatt nem tudja eladni azt viszont én is alátámasztom h nagyon jól megy meg keveset eszik, de melyik új dízel nem ? a motor generált meg ez nem magyarázza
2014. márc. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát az mondjuk gyanús, hogy miért eladó egy ilyen autó 1 évesen 8 ezer km-rel.


Szóval ezt nem gazdagok veszik, akik évente cserélik az autóikat. A gazdag Mercedes-t, vagy BMW-t, esetleg Porsche Panamera-t vesz, nem Renault limuzint. 8 ezer km alatt is bőven el lehet szarni egy autót. Bár a frász tudja. Azért csak kibírta azt a 290 ezer km-t. Jóbarátom használtan vett VW Golf 4-et, kb. ha 10 ezer km-t ha ment vele másfél év alatt, de abból is pár 100-at úgy töltött, hogy vontatva. Ez biztos, mivel én húztam. Amúgy ráköltött már majdnem félmilliótezret. Aztán 600-ért meg vette.. A használt autó sajnos mindig lutri, bármennyi idős is legyen. Én is megtapasztaltam már.

2014. márc. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szinte mindig lutri. Volt barátnőméknek az a Renault-ja külföldről behozott volt. Sztem azzal csak autópályáztak..
2014. márc. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ez autó magyarországi.Magán személytől veszem úgy,hogy előtte márka szervízbe át nézetem.Így remélem nem fogok csalódni.
2014. márc. 22. 06:23
 9/9 anonim ***** válasza:
47%
figyelj ez az autó génjeiben szar, hasonlitsd össze mondjuk egy focussal vagy egy stiloval, de ahogy gondolod...
2014. márc. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!