Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik a biztonságosabb?

Melyik a biztonságosabb?

Figyelt kérdés

Ilyen pár százezres autóban gondolkodom 4-500.000 ft. Két típusra eset választásom. suzuki swift és opel astra f mind a kettőből 2000-2003-as évjárat körülit nézek.

Érdekelne erről a két típusú autóról minden amit tudtok vélemények tapasztalatok,de legfőbbként az ,hogy mennyire megbízhatók,fenntartási költségek fogyasztásuk és ami a legfontosabb ,melyik a biztonságosabb.Melyiket érdemesebb venni ha hosszú időre akar venni az ember autót.



2014. márc. 19. 21:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Opel Astra 1.7 dizel
2014. márc. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
8%
Kasztniban mindkettő ugyanaz a kategória, Swiftek 90-es évek közepétől erősített kasztnisok, megbízhatóságban pedig a Swift bőven megbízhatóbb autó az Astra F-nél. Kettő közül én személy szerint a Swiftet venném meg, gond nem nagyon van velük, csak tankolni kell. :)
2014. márc. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Beviz Elek ***** válasza:
12%
Swift mindenképp. Nekem volt, nagyon szerettem.
2014. márc. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat azt elfelejtettem oda írni, hogy csak benzines autót szeretnék.Bocsi!
2014. márc. 19. 22:20
 5/13 anonim ***** válasza:
12%
Suzuki 1.3-as motor 8 szelep. Karosszériát jól ellenőrizni kell.Elpusztíthatatlan.
2014. márc. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
így van szerintem is az :) fogyasztása is elég kevés :) motorja meg nagyon megbízható, 12 év alatt semmi probléma nem volt vele , de persze kötelező szervízek megvoltak :)
2014. márc. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
bocs 11 év :)
2014. márc. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kb. mindegy. Ennyi pénzért már mind 2 márkából nagyon jó állapotút lehet kifogni. Azt vedd meg amelyikből hamarabb találsz patent állapotút (azon belül amelyik jobban tetszik neked).


Swiftem van (1.3 8V), tapasztalatok.:

- 6 Liter körül fogyaszt. Hosszabb úton 5.5 L , télen 7- 7.5

- olcsó ÚJ alkatatrészek, de pl karosszéria elemeket a

bontókban is beszerezhetsz még olcsóbban.

- megbízható! eddig a 4 év alatt még egyszer sem hagyott

cserben!!!!

- olcsó szervizelés (nem márkaszervizben). egyszerűsége

miatt a legamatőrebb szerelők is bátran nyúlnak hozzá.

- "igénytelen". A vásárlás utáni legfontosabb szervizek

(olajcserék, szűrő cserék, motorvezérlés csere) végeztével

szinte már csak tankolni kell és a kopó alkatrészeket

cserélni.

- keveset igényel, cserébe keveset nyújt, de legalább

megbízható és strapabíró.


negatívumok:

- kicsi csomagtartó (F Astráé valamivel nagyobb, kb mint a

Sedané)

- nem túlzottan nagy belsőtér

- csörgő-zörgő műszerfal

2014. márc. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Inkább még gyűjtenék kicsit és 600 körül már ki lehet fogni Astra G-t is, az pedig mindkettőnél jobb!

Ha kicsit is számít a biztonság akkor a Swifteket el kell felejteni!

2014. márc. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Meg lett az autó. Egy suzuki swift 1.3 16V szedán.Átnézettettem az ilyenkor kötelező dolgokon kívül mást nem kelet cserélni csak a fékbetéteket.Igaz nem lett volna muszáj csak a szerelőm ajánlotta hogy úgy is cserés lenne hamarosan így meg az olaj,vízpumpa stb kötelező dolgok cseréjével együtt ezt is megcsinálta.

420,000 ért vetem meg az autót így minden kijött a fél millából az egész autóvásárlás mindenestől.

2014. márc. 29. 22:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!