Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Skoda Fabian a főtengely...

Skoda Fabian a főtengely szimeringet könnyű kicserélni?

Figyelt kérdés
2014. márc. 21. 05:31
 1/7 anonim ***** válasza:
persze, vegul is csak a fel motort kell szetszedni hozza.
2014. márc. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Miért kell a fél motort szétszedni? Csak a vezérműlánc felőli oldalét akarom.
2014. márc. 21. 08:59
 3/7 Joci_27 ***** válasza:
Ha a vezérlés felőli oldalon akarod cserélni az sem könnyű mutatvány, de a könnyebbik eset (nem kell a váltót leszedni). Mindenesetre a motortér azon oldalát ki kell pakolni, hogy hozzáférj, szét kell szedni a vezérlést, leszedni az ékszíjtárcsát, ékszíjat, felbakolni a motort satöbbi satöbbi. Ha ez a "híres" 1.2-es háromhengeres, akkor talán van hely a motortérben, de nem tudom biztosra, de otthon szerintem ne állj neki, hacsak nem vagy autószerelő, de a kérdésedből kiindulva nem vagy az. Konzultálj egy (ténylegesen) hozzáértő szerelővel!
2014. márc. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát szerintem bízd a dolgot szakemberre, elég rendesen le kell bontani a motort, a vezérlésnél meg főképp vigyázni kell, ha csak egy picit is elállítod véletlen akkor akár a motort is hazavághatod véglegesen, arról nem beszélve, hogy otthoni körülmények között azért jóval szenvedősebb munka mint egy szakinál akinek alapból megvan hozzá minden szükséges eszköze.
2014. márc. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen 1.2 12V három hengeres. Ha öntenék bele tömítés regeneráló adalékot, az nem lenne elég?
2014. márc. 22. 18:06
 6/7 Joci_27 ***** válasza:
nem valószínű, hogy hosszútávú megoldást jelentene a tömítésjavító adalék. Persze ez függ a szivárgás súlyosságától is. De szerintem mindenképp nézesd meg szerelővel! Ez az autó egyszerű konstrukció, valószínűleg könnyen meg tudja oldani a problémát egy hozzáértő szerelő.
2014. márc. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Aki nem tudja, miért ír? Az 1.2-es láncos, a vezérléshez hozzá sem kell nyúlni. Jobb első Kerék le, műanyag dobvédő le. Ékszíj le, főtengely ékszijtárcsa le. Aztán már ott is a szimering.
2014. márc. 26. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!