Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért húz jobbra az autó? Új...

Miért húz jobbra az autó? Új gumik, hibátlan futómű, utóbbi műszerrel beállítva.

Figyelt kérdés

2002-es Octavia, nagyobb sérülése nem volt sosem. Néhány hete vettem új gumikat, beállíttattam a futóművet is, de azóta enyhén jobbra húz.

Lehet, h a gumival van vmi? (Centíron ok volt a kerék).

Érdemes lenne megcserélni a jobbost a balossal, hátha?



2014. márc. 22. 08:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Első körben mindenképp, az a legegyszerűbb dolog amit kipróbálhatsz.
2014. márc. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Rendben, ezt megpróbálom, de ha ez is lesz a megoldás, mi az oka?
2014. márc. 22. 08:44
 3/4 anonim ***** válasza:

Cseréld ki a hátsó kerekeket az elsőre. Ha még mindig gond van akkor az nem a kerékből jön, hacsak a guminyomás nem egyezik!


Ha a futóműd tuti hogy jó - márpedig nekem szakszervízben is állították már be hibásan - , akkor vagy a kormányműben van valami, de inkább a toronycsapágyra gyanakodnék. Még az is lehet, hogy valamelyik féked egy minimálisan fog, de azt is észrevennéd a melegedésből.


Szerintem toronycsapágy ha minden húr szakad.

2014. márc. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Toronycsapágy? Ok, köszi, ellenőrizve lesz. Guminyomások hidegen-melegen is csekkolva, rendben vannak.

A hibás beállítással az a gond, h nemtom, h hibás-e.. Nyomtatott róla a szaki egy A4-es oldalt, teli paraméterekkel, de hát akinek nem szakmája, az csak nézi..

2014. márc. 22. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!