Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alfa 156 típus betegségeire...

Alfa 156 típus betegségeire lennék kíváncsi? 1 éven belül szeretnék venni, kb.750. -800. 000 lesz rá+ átírás+kb.100-150. 000 első szervízre!

Figyelt kérdés

A jelenlegi VW 1.4 Benzin rettenetet cserélném le rá, vételáron felül közel 500.000-ret költöttem rá 3 év alatt(alkatrész+szervízek+egy nagyon halvány tuning: futómű+alap felni) és még mindig nem állt össze, mindig van 1-2 idegesítő apróság, bár ez igazán nem zavarna, ha:

1. Menne ahogy kell, mert sajnos 2 főnél több személlyel nagyon lomha és még sokat is eszik, ehhez képest(8-9L átlag), bár igazából 10-12L is belefér csak sportosabb lenne!

2. Szebb lenne a beltér

3. Lenne benne több kényelmi és biztonsági felszerelés(mert sajnos full fapad)


Az Alfa mellett szól, hogy a gyári kialakítás is fullra bejön, 1-2 kivétellel, hangja, menetteljesítménye is meggyőző!


Amitől tartok, az a futómű alkatrészek, kicsit magasabb szervízköltség, mondjuk erre is van megoldás, mivel vannak olcsó forrásaim és alapból nem járok sokat a kocsival csak ha muszáj(pl. télen járok vele csak melóba és, ha úgy van nyáron csak hosszabb távra veszem elő vagy ha a család utazik valahova...



2014. márc. 22. 19:36
 1/7 A kérdező kommentje:

Főleg olyanok válaszát várom akinek volt már Alfája!

Ami még lemaradt, hogy éves szinten 5000-5500km-t megyek!

2014. márc. 22. 19:46
 2/7 anonim ***** válasza:
Látom azért utánnanéztél a dolgoknak.Nagyából képbe vagy.Azt nemirtad hogy benzinest vagy dieselest keresel.Az irásod alapján benzinesen gondolkozol.Ts motorok nagyon háklisak az olajra.Én nem igazán ajánlom a Ts motorokat de sok emberről tudok akinek bevált.Pedig nyírják rendesen.Ha benzin akkor a V6 az igazi.Gyönyörű hang,pörög,rövid sportos sebváltó,csak a fogyaszás átlag 10-12liter de a 2.0ts se lessz kevesebb 9-től.A jtd-k jó megbizható motorok.A jtd-k jó megbizható motorok.Én inkább azt venném.A futóművet tényleg gyilkolja.A magyar utak miatt is.A fölső lengőkart kell gyakran cserélni a többi jobban bírja.Amugy nagyon jó vezetni.Nemsok kocsi ad ilyen élményt.Sportos,nagyon érezhető a kormányzás és a futómű.Mindenképpen 2000 utánnikat keress.Es csak jó állapotút vegyél.
2014. márc. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen csakis Benzineseket néztem, az olajra a mostani is kényes, évente kb 5000-ként cseréltem benne, szóval a karbantartás része annyira talán nem lenne gáz, ezt is havonta viszem szerelőhöz , mindig van valami,pedig VW és sokat nem is megyek vele :)

A V6-nak mondjuk szebb a hangja, a 12Lfogyasztás annyira nem lenne gáz, inkább ott a bizti+ teljesítményadó vinné a pénzt én úgy érzem, de azért ezt is számításba veszem!

2014. márc. 22. 20:23
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt soha ilyen autóm és az életben nem is kéne. Háromba volt szerencsém motort cserélni, mindegyikbe a hajtókarcsapágy ment szét, ha jól emlékszem a 3. hengernél egyszerűen típus hiba ez a TS motoroknál.


A vicc hogy a régebbi boxer motornál is, pont ez volt. Drága hozzá minden, futóműve gyenge, tiszta probléma. Nincs jól összerakva. Hol itt csöpög hol ott. Hogy jót is mondjak, kényelmes, jól megy és tetszik a formája. Ha veszel egyet, azt nagyon nézesd át. Ha kifogsz egy tényleg jó állapotút, és ilyen keveset mész vele és nem hajtod. Van esély rá, hogy nagyobb költségek nélkül, sokáig jó marad.

Szép hétvégét.

2014. márc. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

VW-nél se teljesen száraz a motortér, ha csak annyit mondok, 2hónapos szelepfedél tömítésnél eregette az olajat, váltószimmeringnél eregette az olajat, olajteknő tömítésnél eregette az olajat!

A hajtásról annyit, hogy pont ezért vennék benzinest, jobban lehet pörgetni!

Mondjuk az 1.4-et is csak üzemi hőfok körül kezdtem jobban pörgetni, üzemi hőfokon is csak max. 5000-ig és 6000 felett van a tiltás(6250 talán)!

Átnézetés+elektromos kütyük kipróbálása alap!

Igazából nem is akarok annyira full extrát, ami fontos:

Légzsákok+Klíma+bőr ülés(de talán még ez se annyira)+ persze riasztó/KP zár

2014. márc. 22. 20:52
 6/7 anonim ***** válasza:
Nézd, te kérdezted mi a típus betegség. Én elmondtam korrekten amit tapasztaltam élesbe. Nem vitázni jöttem ide. Ha pedig mindennel tisztában vagy akkor..? nem fogok jót mondani egy autóról ha nem úgy gondolom. A motorja, mindenképp gázos ennek a típusnak ez a tapasztalatom. Nyilván ha szerelmes vagy ebbe a típusba az 100% hogy ezt fogod megvenni, és ez rendben is van. Szabad akarat.
2014. márc. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Persze ez nem is vita, én is leírtam, hogy jelenleg se annyira rózsás a helyzet, pedig egy VW-től elvárta volna az ember...

Azért bármennyire is tetszik szopórollert nem akarok venni, úgyhogy még nézelődés lesz.

Igazából ami szóba jöhetne az BMW E39, talán E36/E46, de szerintem ezek is szervízigényesek, ráadásul "hülyegyerekverda"

2014. márc. 22. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!