Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Seat Ibiza vagy Opel Astra G?

Seat Ibiza vagy Opel Astra G?

Figyelt kérdés

Autót szeretnék venni, erre a kettőre szűkítettem le a kört ami tetszik. 1999-2000-es évjáratúakat néztem. Városban használnám. Kb. 600 ezer forintot szánnék rá.


Szerintetek melyiket lenne érdemesebb venni?



2014. márc. 18. 16:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A seat autókért nem vagyok annyira oda, meg szerintem kevesebb az alkatrész is mint az opelhez.

Én az oplet választanám, nekünk is Astra G van csak 2007-es, és nagyon bevált.

2014. márc. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hogy őszinte legyek meg kellett néznem hogy néz ki a az 1999-2000-es Ibiza, mert nem volt előttem.

Az újabb nekem nagyon tetszik, abból egyértelműen azt válaszoltam volna, hogy azt.

Ebből, lehet hogy inkább én is a G Astrát választanám. Az sem egy csúcstechnika, de az árát kb megéri. Mondeom ezt úgy, hogy nekem is Astrám van, csak egyel újabb.

2014. márc. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Seat nagy gondja hogy a márkaarculat miatt sok a széthajtott, lakótelepi Schumi kezéből kikerült példány.
2014. márc. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én az Ibiza mellett döntenék, de nem tudom megmondani, miért. Sok különbség nincs köztük.
2014. márc. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az Astrához valóban olcsóbb az alkatrész, és talán még megbízhatóbb is (főleg a korai példányok, amiket még nem Lengyelországban gyártottak). Viszont az Ibiza vezetési komfortja sokkal jobb, mint az Opelé. Vaj puha a váltója, kényelmesek az ülései. Nekem 1.4-es volt 60 lóerővel, és elég nyomatékos motorja volt, emelkedőket szépen vette magasabb fokozatokban is. Utólag belegondolva inkább 1.6-os motorral lett volna a legjobb vétel, de így sem bántam meg.
2014. márc. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A G Astrából volt olyan, amit Lengyelországban gyártottak? Csak mert a következő szériás H Astrákat is csak 2007 környékétől kezdték Lengyelországban összeszerelni.

Igaz, hogy G-t talán még 2008-ban is gyártottak...

2014. márc. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2004-től Lengyelországban készültek a G Astrák, akkor már CLASSIC névvel.
2014. márc. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Köszi. Akkor úgy látszik, mindig a kifutó széria gyártását pakolták át Lengyelbe.

Nekem a H-m 2006-os és még Antwerpeni gyártás.

2014. márc. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Seat-ot lehetőleg minél nagyobb motorral venném, de 1.6 már tényleg nem rossz! Ha később egy kis tuning is bejátszik(ültetés+nagyobb felni) én mindenképp a Seatot választanám, még ha magasabb is a fenntartási költség, illetve a fogyasztás! (nekem egyébként Golf 3 1.4 60Le van, de több személlyel nagyon lomha, ha egyedül megyek valóban fürge)

Astra G olcsón fenntartható, inkább szürke "kisegér", ami elvisz A-ból B-be, közel sem igénytelen a szervízre, főleg az EGR szokott hamar meghasalni+ az Ecotec motorok eszik az olajat is!

Igazából ki kell próbálni mindkettőt és azután mérlegelni!

2014. márc. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ibiza.
2014. okt. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!