Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha barátomnak van motorra...

Ha barátomnak van motorra jogsija és most megszerezte a B tipusú jogsit autóra és erre kap ideiglenes papírt az okmányirodában akkor vezethet?

Figyelt kérdés
Mert két vizsgáztató is azt mondja igen meg az oktató is azt mondta,ez igaz?
2014. márc. 24. 20:38
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

Hadd idézekk egy német bajszos csávót: Nein!Nein!Nein!Nein! 3567jére is nem.

Rá van írva a papírra hogy gépjárművezetésre nem jogosít, csak a kis rózsaszín plasztikkártyával lehet vezetni.

2014. márc. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A régi kategóriát igen az újat nem.
2014. márc. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Egyértelmű hogy vezethet,legálisan, ez nem is kérdés.
2014. márc. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
21%
Természetesen vezethet. Nem kell megvárni a plasztik kártyát. Én se vártam meg.
2014. márc. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%

Vezeseen csak, oszt' majd ha a rendőr kéri meg, hogy ugyan olvassa már fel, mit lát a papírra írva, akkor magyarázkodhat, hogy a gyíkponthun azt mondták, vezethet vele.


A papíron ugyanis - évek óta - ugyanaz áll: a megszerzett új kategóriára nem jogosít, csak a már korábbról meglévő kategóriá(k)ra érvényes.

2014. márc. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mikor elmentem az ocsmány irodába, hogy cseréltessem a jogsit, mert letettem a C kategóriát, akkor meglepő dolgot tapasztaltam. Addig nem vették el a régi jogsimat, amíg az irodába nem érkezett meg az új jogsim. Mondjuk ez jó dolog, mert ha rendőr megállít, nem kell azzal a nyamvadt pappírral hadonásznom.
2014. márc. 25. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem sem vették el amíg meg nem jött az új.
2014. márc. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!