Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell váltani?

Gabriella07 kérdése:

Hogyan kell váltani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Segítséget kérnék hogy hogyan is kell váltani. Tegnap megvolt az első rutin órám és szeretnék már kicsit profibb lenni a dologban.

Elindulok,kuplungot benyomom,egyesbe teszem,felengedem a fogási pontig majd onnan lassan és tádám megyek. Mikor nyomjam a gázt amikor kezdem felengedni fokozatosan a kuplungot a fogási ponttól?Minden váltásnál így kell majd?


Ne haragudjatok ha hülyeséget kérdezek de most vezetek életemben először.


18/l



2014. márc. 25. 18:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezért ül melletted az oktatód és ezért fizeted hogy ezt elmondja neked.
2014. márc. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én annyit tudok javasolni ami szerintem sokat segíthet, hogy az elindulásnál amíg nem fog teljesen a kuplung, addig ne is adj neki gázt. Csak ha már levetted a kuplungról a lábad. Így kényelmesen el tudsz indulni. Lassan 2 éve van jogsim és én is mindig így indulok el, tökéletes szerintem. Talán ha sietek akkor gázzal együtt.
2014. márc. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
"tökéletes váltás akkor van ha éppen akkor kezded fokozatosan nyomni a gázt mikr elkezd fogni a kuplung és fokozatosan (2-3-4-5-ben pillanatra megállítva tartod).. de amugy ahoz hogy alig lehessen érezni a váltást ezt sokat kell gyakorolni.. oktatáson nem valószínű hogy ezt eléred , de amugy amit leírtál az úgy jó kuplungot emeled el kezd fogni akkor adod a gázt.. minden sebbeségben.. de az elindulást leszámítva nem kell olyan sokáig csusztatni.. pár pillanat az egész
2014. márc. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ezt csak a gyakorlattal lehet megtanulni, egyébként jól leírtad mit kell tenni, a kivitelezés a neheze. Gázt akkor kezdd nyomni mikor kezd fogni a kuplung, mondjuk ezt elsőre nem fogod érezni, így kicsit előbb elkezdheted emelni a fordulatot. Nem kell minden váltásnál eljátszani ezt, ha haladsz és FEL akarsz váltani, egyszerűen elengeded a gázt, kinyomod a kuplungot, váltasz, majd kiengeded a kuplungot, [nem kell lassan engedni] aztán nyomhatod tovább a gázt. Vissza váltásnál kicsit lassabban engedd ki a kuplungot miután vissza kapcsoltál. Én ha pl 4-ből 2-be váltok vissza, egy gázfröccsöt is szoktam adni, nem fékezi meg olyan hirtelen a kocsit a visszaváltás, és a hajtásláncot sem gyilkolja a visszakapcsolás.
2014. márc. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 kovpet ***** válasza:

Nem kérdezel hülyeséget, de ezt nem lehet (nem érdemes) részletesen elmondani, csak a gyakorlat számít.

Most gondolj bele, hogy PONTOSAN hogy jársz, kelsz fel vagy úszol. Tök bonyolult az is, aztán simán megcsinálod, mert gyakoroltad.

2014. márc. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a tippeket,igyekszem őket hasznosítani! Minden erőmmel azon vagyok hogy ne húzzanak ki a zsebemből még plusz 10óráért 30ezret!
2014. márc. 25. 22:29
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves második!


Köszönöm a tanácsot,ez sokkal jobban kézre áll vagyis lábra! :)

2014. márc. 25. 22:36
 8/8 anonim ***** válasza:
Szívesen:)
2014. márc. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!