Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szabad kopott téli gumikat...

Szabad kopott téli gumikat használni nyáron?

Figyelt kérdés

Úgy gondoltam,hogy nem veszek nyári gumikat az autóra,mert van egy szett kopott téli,és azokat gondoltam felteszem.Viszont azért megkérdezném,hogy jár ez valamilyen veszélyen?

pl. nagy melegben a téli gumi veszít a tapadásából,mert nem melegbe volt tervezve...



2014. márc. 25. 19:19
 1/8 anonim ***** válasza:

A téligumi arra van tervezve hogy jobban tapadjon hidegben, így melegben is jól tapad, azonban jobban is kopik, tehát valszeg nyár végére kuka.


Inkább vegyél valami használt nyárit.

2014. márc. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Dörmögő ***** válasza:
2014. márc. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jáááj, ezt nem is tudtam, hogy a biztosító megtagadhatja a fizetést... Hát akkor sztem kérdező cseréld át. Véletlen neki mész egy drága autónak, fizetheted zsebből a kárát.
2014. márc. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyik kollégám is télivel jár télen-nyáron, mivel nagyon keveset és csak városban használja az autóját.

Én ezzel nem feltétlenül értek egyet, mert egy esetleges vészfékezésnél a téli gumi puhább anyaga a forró aszfalton elkenődik és sokkal hosszabb lesz a fékút. Vészfékezésnél lehet hogy pont az az 1 méter fogja megmenteni az életedet vagy hogy börtönbe zárjanak mert lelép eléd valaki.

A gyorsabb kopás, hangosabb gördülés csak mellékes.

2014. márc. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy a biztositónál hogy van ez de ezévbe én is a kopott téli gumimon fogok járni nyáron.Michelinjeim vannak amik nagyon nehezen kopnak még nyáron is.Kb 4-5mm-esek de garantálom hogy igy kopottan tapadnak úgy mint valami olcsó márka gumiai(tapasztalat mert másik autómon olcsóbb nyári van sajnos)Ugyhogy kihasználom mert sajnálom kidobni.
2014. márc. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A téli rosszabb nyáron igazi nagy melegben, mert akkor már túlságosan is csúszik, míg a nyári gumi akkor tapad igazán.
2014. márc. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nekem tavaly volt fenn vegig, 5eves szinten michlen, hat nem kopott 0 ra soot, tapadasba se vettem kulonbseget eszre...

meg mindig jok tartaleknak.

2014. márc. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"Michelinjeim vannak amik nagyon nehezen kopnak"


Ezt én is tapasztalom. Nekem Michelin Alpin A4-esek vannak fönt az autón. Igaz én csak a téli szezonban vannak fönt. Most futotta a második szezont és még "szőrös". :)


De most már lassan fölrakon a Goodyear Eagle F1 Asymetric 2-ket.

2014. márc. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!