Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vetem egy babetta 207 és...

Vereskrisz kérdése:

Vetem egy babetta 207 és mikor elhoztam jó volt de másnap beköpte a gyertyát és azóta eszt csinálja ez mért lehet?

Figyelt kérdés
Már négy gyertyát próbáltam de köpi mindet és a motor füstöl is pedig három féle keverék volt már bene.

2014. márc. 26. 07:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha beköpi a gyertyát, amögött 2 probléma lehet:

1. gyújtás gondok, például gyújtótekercs menetzárlat, kondenzátor hiba...

2. keverékképzési gond, rendszerint dús keverés, amit nem úgy kell korrigálni, hogy a benzin-keverőolaj arányán változtatsz, az állandó. A karburátoron kell beállítani a benzin-levegő keverési arányt, de ha nem értesz hozzá, keress egy hozzáértőt, mert nem olyan egyszerű feladat.

A karburátor beállítását egyszerűen úgy lehet ellenőrizned, hogy beindítod a motort, megvárod, míg felmelegszik, motorozol egykét kört, aztán kiveszed a gyertyát. Ha az elektródák szép barnára ki vannak égve, akkor a keverék jó. Ez a Te esetedben ugye nem valósítható meg, de ha valaki megnézte, így ellenőrizheted a munkáját.

2014. márc. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mvalószinü hogy a karbit kell állítgatni mert szép szikra van,a karbit álítgatam már sokat egyszer kihozott egy barnás szint de nem volt az igazi.
2014. ápr. 1. 06:58
 3/11 A kérdező kommentje:
Ja és nem nagyon akarom szerelőhöz vinni,tudsz valami tippet arra hogy lehetne beálítani?
2014. ápr. 1. 07:02
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát így neten keresztül nehéz lenne elmagyarázni..
2014. ápr. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
megpròbàlnàd?
2014. ápr. 1. 16:22
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha már eltekergetted, akkor látnom kellene. De ha érdekel a téma, utána nézhetsz az interneten. Azt azért tudni kell, hogy nem biztos, hogy a karburátorral volt a probléma. Az biztos, hogy most már azzal is van, és kár volt hozzá nyúlni, ha nem értesz hozzá. Attól, hogy szikra van, még koránt sem biztos, hogy az jó. Bonyolultabb ez annál.
2014. ápr. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A karbi a gond s már tudom hogy orvosolom,úszószintet fogom állítani mert nem a gyújtás a gond.Kipróbáltam hogy a hengerbe fecskendeztem egy kis benzint és beraktam a gyertyát pörgött egy darabig.
2014. ápr. 4. 06:59
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha az úszószint magas, a túlfolyón kifolyik a karbiból a benzin a karbi alatti kis tálcára és ott lecsöpög a lyukon. Ha alacsony az úszó szint, akkor sem köpi be a gyertyát, hanem lefullad ha húzod neki, mert nem ér bele a fúvókacső a benzinbe. Tehát mondom mégegyszer, keress olyat, aki ért is hozzá, mert így nem jutsz egyről a kettőre. Feleslegesen ne barmold az úszó szintet mert ha elrontod, ki fogja utána helyesen beállítani?
2014. ápr. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Karbi beállítása:

Alapjáratit ami középen van és a súbertűt emeli azt beljebb tekered hogy magasabb legyen az alapjáratot ,így jobban hallani ha változik a fordulatszám míg a levegő csavarját tekergeted.ha ez meg van akkor a levegő csavarral azt a holtpontot kell elérned mikor legmagasabb a fordulatszám az az a felső holtpontot kell megkeresned amíg emelkedik a fordulat a levegő hatására.Ha ez meg van akkor egy negyed fordulattal beljebb tekered és ehhez állítod az alapjáratot.

Ami a gyertyád illeti.2t gép amit nagyon be kell tartani az a mindig pontos keverési arány és az hogy szintetikus olaj legyen,ha arol 2t-használsz akkor ne csodálkozz hogy köpi le a gyertyáid :) mellesleg csak jobb lesz ha csak szintetikus olajat használsz.Mégvalami a karbit akkor tudod szépen belőni ha tiszta minden(karbi,légszűrő,kipufogó).A súbertűt beállításkor akaszd középre ,majd később addig emeld amíg változik a helyzet,ha nem változik akkor felesleges tovább emelni :)

[link]

[link]

2014. ápr. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

ha az úszószinttel van baj ,azoknak más tünetei vannak :)

ha sok akkor húz mint állat és füstöl és hajlamos a négyütemezésre,ha kevés akkor beolvadhat a gyertyád,hengerfejed stb(ilyenkor érezni hogy gyengébb)

2014. ápr. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!