Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől rozsdásak a motortérben...

Mitől rozsdásak a motortérben bizonyos vas tartozékok, és fura korróziószerű a motor alumínium része is?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem egy használt kocsit. Már meg van a kora, 16 éves, de a karosszériája, beltér jó állapotban van. Motor is szépen megy. Egy fura dolgot vettem észre rajta, hogy a motor alumínium része olyan fura, foltos korróziószerű. Kérdeztem a tulajt, hogy miért ilyen, azt mondta, mert lemosta és attól korrodálódott. Már itthon néztem meg jobban, és a vas alkatrészek, csavarok is rozsdásak, de nem mindegyik, van amin semmi rozsda, van ami teljesen rozsdás. Lehetséges, hogy valami erős tisztítószerrel lemosták, de nem öblítették le vízzel, és úgy mentek vele, és a meleg motorra ráégett, mert néhol olyan fura ragacsos szerű valami is van rajta, de nem olaj az tuti.
2014. márc. 26. 19:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem hinném. Ezek sajnos ilyenek. Víz(vagy pára) és oxigén miatt rozsdásodnak a vas alkatrészek. Az alumíniumnál a motor környékén esetleg hengerfej stb, ott pedig a hő is közrejátszódik. Elég sok autónál olyan sajna az alu részek. pl nézegess mazda 323-at. Ott van a motor elejében egy igen nagy alu. alkatrész. Azon is látszódik.
2014. márc. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az idő haladtával a sima légnedvességtől is oxidálódnak a fémek, de jellemzően akkor szokott ilyen lenni egy motor, ha sokat állt. A ragacsra nincs tippem.
2014. márc. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha rozsdás a felületük, az nem baj, amíg ezeket a vastag részeket megeszi a rozsda, addigra már még az autó emléke sem lesz meg. Az alu meg oxidálódik. Esetleg ha zavar, akkor fújkáld be alaposan wd-40 -el, az vízkiszorító, korrózióvédő.
2014. márc. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ok. Azt tudom, hogy a nedvességtől rozsdásodik a vas. Már volt több kocsim, köztük ettől korosabb is, de az sem nézett ki így. Még a motorházfedélen is a motor fölötti részen fehér folt van, elég nagy területen, alulról. Remélem nem fogtam ki egy olyan kocsit, ami vízben állt, mármint árvízben. De, gondolom, annak más része is akkor rozsdás lenne, meg főleg az elektronika tönkre lenne benne.
2014. márc. 26. 22:23
 5/5 anonim ***** válasza:
Ott van még mellé az a tényező is, hogy a motortérben hol meleg van hol hideg, azért hosszú távon ez is csinál érdekes dolgokat a fémekkel.
2014. márc. 27. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!