Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Igaz az, hogy a régi Suzuki...

Igaz az, hogy a régi Suzuki Swift az nem is igazi autó?

Figyelt kérdés
Nem rég kaptam jogsit és venni akarok egy autót, persze nem akarok rá sokat áldozni, ezért nekem egy régi Suzuki Swift is jó lenne, de egyik ismerősöm nem tanácsolta, mert szte az nem autó csak egy utánzat. Mikor Ő megkapta a jogsiját, csak Swiftre lett vna pénze, de inkább Volán busszal jár azóta is, mert Ő utálja azt a kocsit. Én nem értem ezt, mert ahogy látom az utcákon, szinte minden 2. embernek olyan autója van. Mégis rossz autó lenne?

2014. márc. 28. 16:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%

Elvisz oda ahova mész, de semmi több. Amikor megjelent, már akkor is mindenben csak a minimum szintet érte el. Persze az akkori "keleti" autókhoz képest jóval fejlettebbnek érződött, de az akkori "nyugati" autókhoz képest elmaradott szintet képviselt. Ez nem a Suzuki márka hibája, egyszerűen az akkori helyi igényeknek tökéletesen megfelelt és hányan örültek neki.


Az ismerősöd járjon csak busszal, te meg járj boldogan Suzukival.

2014. márc. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%

Hát én már járok vele néhány éve, nekem autónak tűnik, persze lehet hogy valójában mégsem az, de elég jól utánozza :)

Aki inkább Volánnal jár, annak gratulálok. Dehát van az a sznob-faktor, amit én már nem érek fel ésszel..

Egyébként bármelyik kisautót veszed 1T alatt, az nagyjából mind azonos kategória, viszont a Suzukinak van néhány óriási előnye: az egyik, hogy gyakorlatilag elnyűhetetlen, elképesztően megbízható, nagyon keveset fogyaszt.

2014. márc. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
78%

Egy arisztokratának (vagy aki annak képzeli magát) esetleg rangon aluli lehet. De vegyed csak meg nyugodtan.

Az emberek itt az országban látod ilyen képmutatóak, a BMW-sek gazdag köcsögök nekik, de egy Suzuki meg rangon aluli nekik.

Nagyon is jó autó. Van 4 kereke, olcsó fenntartani. Majd később, ha lesz több elkölteni való pénzed, akkor vehetsz valami nagyobbat is, de addig tökéletes autó.

2014. márc. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%
Ismerősöd egy idióta. Én inkább járok egy rozzant, de nyáron klímás, télen normálisan fűtő suzukival, minthogy nyáron a szarrá tömött buszon a nagymama dezodort nem ismerő hónaljszőre lógjon a számba, télen meg michelin babaként nyomorogjak még jobban...
2014. márc. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 nagy gyuri ***** válasza:
85%
Igaz opelom van de a suzuki is egy jó kis autó ha neked tetszik és arra van pénzed vedd meg tök jó kis verda elsönek meg pont jó hogy más mit mond ne foglalkoz vele csak járjanak volánal majd nyáron meg látják milyen jó is az ha nem gyullad fel...na de nekem is van jó pár ismerödsöm akik mindig le nézték a kisebb kategoriás autókat a mai napig gyalog-volánal jönnek mennek.
2014. márc. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
66%

ahogy látom az utcákon, szinte minden 2. embernek olyan autója van.


mert sajnos erre van pénze az átlag magyarnak. ha lenne másra, hidd el nem ez lenne minden második autó. de volt időszak, amikor az újat 0% önerőre adták.... ettől még nem feltétlen egy rossz autó.

2014. márc. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
76%
A makett vagy RC modellek az utánzatok nem a Swift. Roppant hozzáértő lehet a drága ismerősöd, ha ilyen sületlenségeket mond. Nekem sem az álom autóm, persze első autóként baromira örültem 4 keréknek meg 1 kormánynak, de amíg az anyagi kereteim csak ezt engedik meg és az igényeimet is kielégíti, addig megtartom. Elvisz A-ból B-be, megbízható és aránylag olcsó a fenntartása és szervizelése. Rutinszerzésnek kell ennél több? Inkább egy ilyen "filléres" autót törj össze az elején, mint egy X5-t. A haverod meg maradjon csak nyugodtan a B.M.V-nél és bámulja a tájat a koszos ablakon keresztül....... télen..... amikor 10-15 percet késik majd a busz. :D
2014. márc. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
67%
Mi is régi Suzuki Swiftet vettünk volna, csak esztétikailag nem jött be, így a hasonló kategóriába tartozó Yaris lett a befutó. Mindkettő gyakori, viszonylag olcsó a szervizelése, keveset fogyaszt és elvisz A-ból B-be és még pakolni is lehet bele valamennyit. Mi egy autótól nem várunk el mást s nem is telt drágábbra, mint egy efféle használt kisautó. Felvágni, menőzni nem akarunk, élvezetre a motorokat tartjuk. Nem tartom szépnek, ha valaki beszól egy autóra, mert megvannak a korlátai. Van, aki boldog egy ilyen kisautóval is, részben azért, mert az ő szolid céljainak megfelel.
2014. márc. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
59%

Nekem is volt egy 1.0 belőle é szerettem.Csak kinőttük.ha akkoriban lett volna pénzem hogy 2 autót tartsak tuti meghagytam volna a kis swiftet.

A közhiedelemmel ellentétben nekem semmi gondom nem volt vele.Ha meg valaki tolt hátulról akkor lelassítottam hagy bosszankodjon!

2014. márc. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Megbízható, nincs velük semmi gond, olcsón fenntartható, elvisz ahova kell, könnyű vele parkolni, könnyen kezelhető.

Nincs vele semmi gond aki meg h*lye az szenvedjen, ezért van az, hogy sok fiatal megveszi az 100 éves BMW-t és utána nem győzi tankolni meg javítani, aki meg okosan gondolkodik vesz valami kisebbet és negyed annyiból fenntartja és még gondja sincs vele.

2014. márc. 29. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!