Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Citroen C3 1.4 HDI használók,...

Citroen C3 1.4 HDI használók, vélemény, tapasztalat?

Figyelt kérdés
2002-2006-os évjárat között nézek ilyen típusú autót, nagyon sok jót halok a fogyasztásáról és a benne lévő megbízható motorról. Akik ilyet használtak vagy használnak és írnának véleményt, azok nagyon megkönnyítenék a választásomat, hogy mire figyeljek stb. Esetleg érdemes az 1.4-ből a 16V-t választani megérheti? Köszönöm szépen!

2014. márc. 30. 00:03
 1/5 VarMa ***** válasza:

Nekem volt 1.1 es 1.4-es benzines C3-om dizelbol pedig C2...

A 16szelepest messzireol keruld nem lett tul jo konstrukcio, bar ha tul esett fiatal koraban a motor cseren akkor nem lesz vele gond, de az alkatreszek hozza eleg macerasak mert nem volt belole tul sok...

Mindenkeppen maradj az egyszeru 8 szelepesnel es ha gyengenek talalod tehetsz ra egy chip tuningot, bar feleslegesnek tartom...

A benzinesekrol nem irok semmit mert azt akarsz venni.

Nekem az SX felszereltsegunek az ulese (pluss) tulpuha volt es ha az ember farmerben volt olyan volt mintha tepozar lett volna, nem szerettem, ezzel szemben a legalapabb felszereltsegu nek az ulese sokkal jobb es nem az a rohadt ragados pluss volt benne...

A hatso ulesen a hely nem tul sok de rovid tavon elviselheto.

A 8 szelepes HDi-k nagyon jo stabil motorok, sokat birnak csak az alapveto olajcseret (nem a gyari 30e km), hanem maximum 15e km-kent normalis olajjal es szurovel. Illetve figyelni a bemelegitesre es visszahutesre, akkor sokat kibirnak.

Ami nekem volt C3 az varosban picivel 5 alatt fogyasztott ugy hogy nem finomkodtam vele ami szerintem nagyon jo ertek.

De amikor felmentem vele autopalyara na ott az enyem buntetett 110km/h-ig marad az 4,5 literes atlag de ahogy elerte a 130-at ott mar6,5 illetve haladosabban nem volt ritka a 8 es 9 liter sem (rovidek a fokozatok)...

Autoplyat annyira nem szereti.

Amik hibak nekem voltak:

-stabilizator rud kb 5e km-enket (nem nagy tetel es egyszeru meg hazilag is cserelni)

-tompitott izzo (H7) 3 hetente kb

-az egyiknel a kormany kapcsolo(ujba horror de bontobol nem veszes ha jol emlekszem 12e volt)

-gyari CD-s radio CD olvasoja elromlott

komolyabb baj nem volt egyikkel sem, szerintem ezek elviselheto dolgok plane ugyhogy nem veszesek arban...

Osszesegeben jo valasztas a C3 Hdi de kizarolag a 8 szelepes motorral.

2014. márc. 30. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tartalmas választ nagyon jó volt! Csak egy kérdés mert ugye több autód volt a benzines c3 vagy a c2 hdi evett nagy sebességnél 8-9-et?
2014. márc. 30. 10:57
 3/5 VarMa ***** válasza:

c3 1.1 atlagosan 6,5liter volt

c3 1.4 9 liter alatt az istennek sem fogyasztott inkabb felette

c2 hdi 5 alatt de erosebb autopalya tempo mellett 8 liter siman megvolt...

de a c3 is fog ennyit enni palyan ha mar 130 felett mesz vele...

2014. márc. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
okés köszönöm! ;-)
2014. márc. 30. 20:39
 5/5 icerocket válasza:
Váltó hibáról tudtok valamit? állítólag tipikus a váltó hibája és horror áron vállalják a szerelők
2019. dec. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!