Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Keeway Fact Evo jó választás?

A Keeway Fact Evo jó választás?

Figyelt kérdés
Robogót szeretnék venni újonnan max. 300.000 ft-ig. Ezen akadt meg a szemem leginkább a kinézete és a felszereltsége miatt. Ahogy nézem a Benelli 49x-ről mintázták. Azt szeretném tudni, hogy van-e olyan tartós és megbízható, mint akármelyik olasz motor. Tapasztalatokat is szívesen meghallgatok és arra lennék leginkább kíváncsi, hogy a műanyagjai recsegnek-e, mennyire kényelmes és hogy van-e valami gyenge pontja ami hajlamos elromlani.

2014. márc. 30. 17:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező

Sokan sokfélét hallotak, ismerősők barátok így meg úgy hallottak dolgokat. Nekem van keeway focusom az első generációs kivitel 100ccm-es kétütemű. Napi 74km-et teszek meg az esetek 99% ában a munkahelyre meg vissza. Most a km-óra állása 28.000km. A motor bontatlan bár hozzátszem nem tuningoltam és semmilyen folytást nem vettem ki még a kipufogó is eredeti. Egyetlen egyszer volt olyan fogy nem indult el akkor sajnos tekercszárlatos lett a gyújtás alaplap (10ezer ft volt vettem bele egy gyári yamahaét)Ezen kivűl csak a kopó alkatrészeket cseréltem meg egy bovdent. Minőség olajjal használtam, meg is hálálta.

2014. ápr. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
ja és a csúcs fogyasztásom 2,2 liter volt igaz 60 fölé nem húztam. (előző vagyok)
2014. ápr. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
Most vettem egy új Keeway F-act Evo 50-et, 2015-ös modellt. Valaki azt írta, hogy próbáld ki, hajtsd 5 km-t. Én az üzletből lábon vittem haza, első útja 28 km volt. Persze óvatosan, nem hajtottam, mint valami hülye gyerek. Szerintem bármit, legyen az olasz, japán, bármilyen robogót szét lehet hajtani. Forgasd, pörgesd, húzd maximumon, tuningold, szét fog esni. Bármi... Ezek 50 cm3-es gépek, ezt nem szabad elfelejteni és azt sem, hogy mire készültek. Egy kocsit is szét lehet hajtani, nemhogy egy segédmotort. Amúgy a Benellit megvette már régen a Keeway... 2-3 nap alatt ment 60 km-t és semmi gondom nem volt vele; óvatosan, hiszen járatós. Minden gép meghálálja, ha normálisan járatod be. Vagy pörgesd az elején és kiabálj rá 3 év múlva, hogy szétesett. Hogy jó motor-e? Eddig szeretem. Kényelmes és felüdülés egy Simson után. Nyilván 60 km semmire sem elég, hogy véleményt formáljon az ember. 20 év múlva megmondom, hogy jó motor-e. Hogy kínai-e? Az. És gondolod, hogy a japán, olasz, stb robogók alkatrészeinek 95%-a nem Kínában készül? Ha azt mondod nem, akkor maradj meg ilyen naívnak, mert szerintem Te még a Télapóban is hiszel.
2016. márc. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
Ja és az se normális, aki azt írja, hogy egy 50 cm3-es motor 80-90 km/h-t visz. Gondolkozzunk már kérem, ez a tempó már közelít erősen egy 1200 cm3-es kocsi utazójához. Ha azt mondod, hogy egy 50-es gép utazója 80 km/h, akkor azt magad sem hiszed el. Vidd el, állíttasd be a kilométer órát. Ha pedig tényleg viszi, mert addig tuningoltad, hogy vigye, akkor ne izgulj sokáig, hamarosan megeszi a fordulat...
2016. márc. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Ha már úgy fel van pöccintve, h 80 körüli utazót bír, az már amúgy se 50es, hanem 70 vagy 80as henger van benne.
2016. márc. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Nem létezik, hogy egy 50 cm3-es segédmotor 80-90 km/h -s tempónál stabil és nem életveszélyes. 22 éve vezetek segédmotort, de életemben nem próbáltam és nem is próbálnék ki ilyen tempót egy kis csühögőn. Szeretek élni, nem akarok meghalni még jó ideig.
2016. márc. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Sok nincs még benne (2016. áprilisi), 810 km, de hibátlan. Nagyon szeretem. Városi motor, nem gyilkolom. 45-50 között járok vele, egyébként kicsivel 50 felett a legkényelmesebb neki, ahogyan észrevettem. Egyszer néztem, 65-ös tempó megválasztja. 500 km-nél kivették a felesleges fojtásokat, bár számomra addig is erős volt. Azóta még erősebb. Fogyasztása egy Simsonhoz képest több, olyan 3,5-3,8 körül eszik. Mondjuk nem is úgy gyorsul... A kipufogó résznél elég gyorsan és jelentősen melegszik, sok hőt termel, ami a hátsó tárcsaféket is melegíti. Nincs más összehasonlítási alapom, a Simson nem termelt ennyi hőt. Azért az is megégette a lábad, ha béna voltál. Nagyon meg vagyok vele elégedve, jó motor. Csak ajánlani tudom.
2016. szept. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!