Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogilag büntethető Magyarorszá...

László Pál kérdése:

Jogilag büntethető Magyarországon ha valaki gépkocsi eladás előtt visszatekeri az órát?

Figyelt kérdés
Csak büntető eljárás feljelentés után lehet ezt vizsgálni?
2014. ápr. 2. 08:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
2014. ápr. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
igen csak épp bizonyítani lehetetlen...
2014. ápr. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Műszakin már rögzítik az óraállást.

Amúgy:

Btk. 348. § Aki jogtalan haszonszerzés végett a közúti gépjármű kilométer-számláló műszere által jelzett értéket a műszerre gyakorolt behatással vagy a mérési folyamat befolyásolásával meghamisítja, illetve a műszer működését megakadályozza, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2014. ápr. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

azért a bizonyítás sem olyan nehéz. :)

Főleg ha nem 20 éves autóról van szó.

Vizsgán, és eredetvizsgán is rögzítésre kerül a km. persze lehet azt játszani, hogy tekeregetik állandóan.

Én majdnem beleszaladtam egy tekert autóba....a kereskedő fel volt háborodva hogy én ezt honnan veszem, stb....

mondtam, hogy szépen csendben hagyjuk egymást, mert baja lehet....utána oly kedves lett

2014. ápr. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Műszakin már rögzítik az óraállást. "


mi van, ha minden műszaki előtt visszatekeri?

2014. ápr. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A kocsi állapota azért sok mindent elárul egy műszaki vizsgán! Sok tíz-százezer km. nyomot hagy a kezelőszerveken, belsőtérben, futóműben, stb. Vannak erre kiforrott megállapítási lehetőségek a vizsgaállomásokon!
2014. ápr. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!